s tmaziɣt
nous écrire

ggalljurer

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ggall
  • 2 pl. m.ggallet
  • 2 pl. f.ggallemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ggalleɣ
  • 2 si.ad teggalleḍ
  • 3 si. m.ad yeggall ; ad iggall
  • 3 si. f.ad teggall
  • 1 pl.ad neggall
  • 2 pl. m.ad teggallem
  • 2 pl. f.ad teggallemt
  • 3 pl. m.ad ggallen
  • 3 pl. f.ad ggallent
  • prétérit
  • 1 si.ggulleɣ
  • 2 si.teggulleḍ
  • 3 si. m.yeggull ; iggull
  • 3 si. f.teggull
  • 1 pl.neggull
  • 2 pl. m.teggullem
  • 2 pl. f.teggullemt
  • 3 pl. m.ggullen
  • 3 pl. f.ggullent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ggulleɣ ara
  • 2 si.ur teggulleḍ ara
  • 3 si. m.ur yeggull ara ; ur iggull ara
  • 3 si. f.ur teggull ara
  • 1 pl.ur neggull ara
  • 2 pl. m.ur teggullem ara
  • 2 pl. f.ur teggullemt ara
  • 3 pl. m.ur ggullen ara
  • 3 pl. f.ur ggullent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeggallen ; ara iggallen
  • participe du prétérit (positif)
  • yeggullen ; iggullen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neggull ara

ttgalla

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttgalla
  • 2 pl. m.ttgallat
  • 2 pl. f.ttgallamt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttgallaɣ
  • 2 si.tettgallaḍ
  • 3 si. m.yettgalla ; ittgalla
  • 3 si. f.tettgalla
  • 1 pl.nettgalla
  • 2 pl. m.tettgallam
  • 2 pl. f.tettgallamt
  • 3 pl. m.ttgallan
  • 3 pl. f.ttgallant
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettgallan ; ittgallan
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettgalla ara