s tmaziɣt
nous écrire

friwessursauter

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.friwes
  • 2 pl. m.friwset
  • 2 pl. f.friwsemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad friwseɣ
  • 2 si.ad tefriwseḍ
  • 3 si. m.ad yefriwes ; ad ifriwes
  • 3 si. f.ad tefriwes
  • 1 pl.ad nefriwes
  • 2 pl. m.ad tefriwsem
  • 2 pl. f.ad tefriwsemt
  • 3 pl. m.ad friwsen
  • 3 pl. f.ad friwsent
  • prétérit
  • 1 si.frawseɣ
  • 2 si.tefrawseḍ
  • 3 si. m.yefrawes ; ifrawes
  • 3 si. f.tefrawes
  • 1 pl.nefrawes
  • 2 pl. m.tefrawsem
  • 2 pl. f.tefrawsemt
  • 3 pl. m.frawsen
  • 3 pl. f.frawsent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur frawseɣ ara
  • 2 si.ur tefrawseḍ ara
  • 3 si. m.ur yefrawes ara ; ur ifrawes ara
  • 3 si. f.ur tefrawes ara
  • 1 pl.ur nefrawes ara
  • 2 pl. m.ur tefrawsem ara
  • 2 pl. f.ur tefrawsemt ara
  • 3 pl. m.ur frawsen ara
  • 3 pl. f.ur frawsent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yefriwsen ; ara ifriwsen
  • participe du prétérit (positif)
  • yefrawsen ; ifrawsen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nefrawes ara

ttefriwis

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttefriwis
  • 2 pl. m.ttefriwiset
  • 2 pl. f.ttefriwisemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttefriwiseɣ
  • 2 si.tettefriwiseḍ
  • 3 si. m.yettefriwis ; ittefriwis
  • 3 si. f.tettefriwis
  • 1 pl.nettefriwis
  • 2 pl. m.tettefriwisem
  • 2 pl. f.tettefriwisemt
  • 3 pl. m.ttefriwisen
  • 3 pl. f.ttefriwisent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettefriwisen ; ittefriwisen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettefriwis ara