s tmaziɣt
nous écrire

wejji 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.wejji
  • 2 pl. m.wejjit
  • 2 pl. f.wejjimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad wejjiɣ
  • 2 si.ad twejjiḍ
  • 3 si. m.ad iwejji
  • 3 si. f.ad twejji
  • 1 pl.ad nwejji
  • 2 pl. m.ad twejjim
  • 2 pl. f.ad twejjimt
  • 3 pl. m.ad wejjin
  • 3 pl. f.ad wejjint
  • prétérit
  • 1 si.wejjiɣ
  • 2 si.twejjiḍ
  • 3 si. m.iwejji
  • 3 si. f.twejji
  • 1 pl.nwejji
  • 2 pl. m.twejjim
  • 2 pl. f.twejjimt
  • 3 pl. m.wejjin
  • 3 pl. f.wejjint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur wejjiɣ ara
  • 2 si.ur twejjiḍ ara
  • 3 si. m.ur iwejji ara
  • 3 si. f.ur twejji ara
  • 1 pl.ur nwejji ara
  • 2 pl. m.ur twejjim ara
  • 2 pl. f.ur twejjimt ara
  • 3 pl. m.ur wejjin ara
  • 3 pl. f.ur wejjint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iwejjin
  • participe du prétérit (positif)
  • iwejjin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nwejji ara

ttwejji

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttwejji
  • 2 pl. m.ttwejjit
  • 2 pl. f.ttwejjimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttwejjiɣ
  • 2 si.tettwejjiḍ
  • 3 si. m.yettwejji ; ittwejji
  • 3 si. f.tettwejji
  • 1 pl.nettwejji
  • 2 pl. m.tettwejjim
  • 2 pl. f.tettwejjimt
  • 3 pl. m.ttwejjin
  • 3 pl. f.ttwejjint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettwejjin ; ittwejjin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettwejji ara