s tmaziɣt
nous écrire

ssedwiwes
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ssedwiwes
  • 2 pl. m.ssedwiwset
  • 2 pl. f.ssedwiwsemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ssedwiwseɣ
  • 2 si.ad tessedwiwseḍ
  • 3 si. m.ad yessedwiwes ; ad issedwiwes
  • 3 si. f.ad tessedwiwes
  • 1 pl.ad nessedwiwes
  • 2 pl. m.ad tessedwiwsem
  • 2 pl. f.ad tessedwiwsemt
  • 3 pl. m.ad ssedwiwsen
  • 3 pl. f.ad ssedwiwsent
  • prétérit
  • 1 si.ssedwiwseɣ
  • 2 si.tessedwiwseḍ
  • 3 si. m.yessedwiwes ; issedwiwes
  • 3 si. f.tessedwiwes
  • 1 pl.nessedwiwes
  • 2 pl. m.tessedwiwsem
  • 2 pl. f.tessedwiwsemt
  • 3 pl. m.ssedwiwsen
  • 3 pl. f.ssedwiwsent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ssedwiwseɣ ara
  • 2 si.ur tessedwiwseḍ ara
  • 3 si. m.ur yessedwiwes ara ; ur issedwiwes ara
  • 3 si. f.ur tessedwiwes ara
  • 1 pl.ur nessedwiwes ara
  • 2 pl. m.ur tessedwiwsem ara
  • 2 pl. f.ur tessedwiwsemt ara
  • 3 pl. m.ur ssedwiwsen ara
  • 3 pl. f.ur ssedwiwsent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yessedwiwsen ; ara issedwiwsen
  • participe du prétérit (positif)
  • yessedwiwsen ; issedwiwsen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nessedwiwes ara

ssedwiwis

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ssedwiwis
  • 2 pl. m.ssedwiwiset
  • 2 pl. f.ssedwiwisemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ssedwiwiseɣ
  • 2 si.tessedwiwiseḍ
  • 3 si. m.yessedwiwis ; issedwiwis
  • 3 si. f.tessedwiwis
  • 1 pl.nessedwiwis
  • 2 pl. m.tessedwiwisem
  • 2 pl. f.tessedwiwisemt
  • 3 pl. m.ssedwiwisen
  • 3 pl. f.ssedwiwisent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yessedwiwisen ; issedwiwisen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nessedwiwis ara