s tmaziɣt
nous écrire

mmetmourir

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mmet
  • 2 pl. m.mmtet
  • 2 pl. f.mmtemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mmteɣ
  • 2 si.ad temmteḍ
  • 3 si. m.ad yemmet ; ad immet
  • 3 si. f.ad temmet
  • 1 pl.ad nemmet
  • 2 pl. m.ad temmtem
  • 2 pl. f.ad temmtemt
  • 3 pl. m.ad mmten
  • 3 pl. f.ad mmtent
  • prétérit
  • 1 si.mmuteɣ
  • 2 si.temmuteḍ
  • 3 si. m.yemmut ; immut
  • 3 si. f.temmut
  • 1 pl.nemmut
  • 2 pl. m.temmutem
  • 2 pl. f.temmutemt
  • 3 pl. m.mmuten
  • 3 pl. f.mmutent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mmuteɣ ara
  • 2 si.ur temmuteḍ ara
  • 3 si. m.ur yemmut ara ; ur immut ara
  • 3 si. f.ur temmut ara
  • 1 pl.ur nemmut ara
  • 2 pl. m.ur temmutem ara
  • 2 pl. f.ur temmutemt ara
  • 3 pl. m.ur mmuten ara
  • 3 pl. f.ur mmutent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemmten ; ara immten
  • participe du prétérit (positif)
  • yemmuten ; immuten
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemmut ara

ttmettat

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttmettat
  • 2 pl. m.ttmettatet
  • 2 pl. f.ttmettatemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttmettateɣ
  • 2 si.tettmettateḍ
  • 3 si. m.yettmettat ; ittmettat
  • 3 si. f.tettmettat
  • 1 pl.nettmettat
  • 2 pl. m.tettmettatem
  • 2 pl. f.tettmettatemt
  • 3 pl. m.ttmettaten
  • 3 pl. f.ttmettatent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettmettaten ; ittmettaten
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettmettat ara