s tmaziɣt
nous écrire

mlelli
imprimer

avoir un étourdissement
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mlelli
  • 2 pl. m.mlellit
  • 2 pl. f.mlellimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mlelliɣ
  • 2 si.ad temlelliḍ
  • 3 si. m.ad yemlelli ; ad imlelli
  • 3 si. f.ad temlelli
  • 1 pl.ad nemlelli
  • 2 pl. m.ad temlellim
  • 2 pl. f.ad temlellimt
  • 3 pl. m.ad mlellin
  • 3 pl. f.ad mlellint
  • prétérit
  • 1 si.mlelliɣ
  • 2 si.temlelliḍ
  • 3 si. m.yemlelli ; imlelli
  • 3 si. f.temlelli
  • 1 pl.nemlelli
  • 2 pl. m.temlellim
  • 2 pl. f.temlellimt
  • 3 pl. m.mlellin
  • 3 pl. f.mlellint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mlelliɣ ara
  • 2 si.ur temlelliḍ ara
  • 3 si. m.ur yemlelli ara ; ur imlelli ara
  • 3 si. f.ur temlelli ara
  • 1 pl.ur nemlelli ara
  • 2 pl. m.ur temlellim ara
  • 2 pl. f.ur temlellimt ara
  • 3 pl. m.ur mlellin ara
  • 3 pl. f.ur mlellint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemlellin ; ara imlellin
  • participe du prétérit (positif)
  • yemlellin ; imlellin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemlelli ara

ttemlelli

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemlelli
  • 2 pl. m.ttemlellit
  • 2 pl. f.ttemlellimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemlelliɣ
  • 2 si.tettemlelliḍ
  • 3 si. m.yettemlelli ; ittemlelli
  • 3 si. f.tettemlelli
  • 1 pl.nettemlelli
  • 2 pl. m.tettemlellim
  • 2 pl. f.tettemlellimt
  • 3 pl. m.ttemlellin
  • 3 pl. f.ttemlellint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemlellin ; ittemlellin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemlelli ara

ttemlellay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemlellay
  • 2 pl. m.ttemlellayet
  • 2 pl. f.ttemlellayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemlellayeɣ
  • 2 si.tettemlellayeḍ
  • 3 si. m.yettemlellay ; ittemlellay
  • 3 si. f.tettemlellay
  • 1 pl.nettemlellay
  • 2 pl. m.tettemlellayem
  • 2 pl. f.tettemlellayemt
  • 3 pl. m.ttemlellayen
  • 3 pl. f.ttemlellayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemlellayen ; ittemlellayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemlellay ara