s tmaziɣt
nous écrire

mcihwi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 pl. m.mcihwit
  • 2 pl. f.mcihwimt
  • aoriste (futur)
  • 1 pl.ad nemcihwi
  • 2 pl. m.ad temcihwim
  • 2 pl. f.ad temcihwimt
  • 3 pl. m.ad mcihwin
  • 3 pl. f.ad mcihwint
  • prétérit
  • 1 pl.nemcuhwa
  • 2 pl. m.temcuhwam
  • 2 pl. f.temcuhwamt
  • 3 pl. m.mcuhwan
  • 3 pl. f.mcuhwant
  • prétérit négatif
  • 1 pl.ur nemcuhwa ara
  • 2 pl. m.ur temcuhwam ara
  • 2 pl. f.ur temcuhwamt ara
  • 3 pl. m.ur mcuhwan ara
  • 3 pl. f.ur mcuhwant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemcihwin ; ara imcihwin
  • participe du prétérit (positif)
  • yemcuhwan ; imcuhwan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemcuhwa ara

ttemcihwit

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 pl. m.ttemcihwit
  • 2 pl. f.ttemcihwimt
  • aoriste intensif
  • 1 pl.nettemcihwi
  • 2 pl. m.tettemcihwim
  • 2 pl. f.tettemcihwimt
  • 3 pl. m.ttemcihwin
  • 3 pl. f.ttemcihwint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemcihwin ; ittemcihwin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemcihwi ara