s tmaziɣt
nous écrire

isir
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.isir
  • 2 pl. m.isiret
  • 2 pl. f.isiremt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad isireɣ
  • 2 si.ad tisireḍ
  • 3 si. m.ad yisir
  • 3 si. f.ad tisir
  • 1 pl.ad nisir
  • 2 pl. m.ad tisirem
  • 2 pl. f.ad tisiremt
  • 3 pl. m.ad isiren
  • 3 pl. f.ad isirent
  • prétérit
  • 1 si.usareɣ
  • 2 si.usareḍ
  • 3 si. m.usar
  • 3 si. f.usaret
  • 1 pl.usarit
  • 2 pl. m.usarit
  • 2 pl. f.usarit
  • 3 pl. m.usarit
  • 3 pl. f.usarit
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur usareɣ ara
  • 2 si.ur usareḍ ara
  • 3 si. m.ur usar ara
  • 3 si. f.ur usaret ara
  • 1 pl.ur usarit ara
  • 2 pl. m.ur usarit ara
  • 2 pl. f.ur usarit ara
  • 3 pl. m.ur usarit ara
  • 3 pl. f.ur usarit ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yisiren
  • participe du prétérit (positif)
  • usaren
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nusar ara

ttisir

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttisir
  • 2 pl. m.ttisiret
  • 2 pl. f.ttisiremt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttisireɣ
  • 2 si.tettisireḍ
  • 3 si. m.yettisir ; ittisir
  • 3 si. f.tettisir
  • 1 pl.nettisir
  • 2 pl. m.tettisirem
  • 2 pl. f.tettisiremt
  • 3 pl. m.ttisiren
  • 3 pl. f.ttisirent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettisiren ; ittisiren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettisir ara