s tmaziɣt
nous écrire

inẓi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.inẓi
  • 2 pl. m.inẓit
  • 2 pl. f.inẓimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad inẓiɣ
  • 2 si.ad tinẓiḍ
  • 3 si. m.ad yinẓi
  • 3 si. f.ad tinẓi
  • 1 pl.ad ninẓi
  • 2 pl. m.ad tinẓim
  • 2 pl. f.ad tinẓimt
  • 3 pl. m.ad inẓin
  • 3 pl. f.ad inẓint
  • prétérit
  • 1 si.unẓaɣ
  • 2 si.tunẓaḍ
  • 3 si. m.yunẓa
  • 3 si. f.tunẓa
  • 1 pl.nunẓa
  • 2 pl. m.tunẓam
  • 2 pl. f.tunẓamt
  • 3 pl. m.unẓan
  • 3 pl. f.unẓant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur unẓaɣ ara
  • 2 si.ur tunẓaḍ ara
  • 3 si. m.ur yunẓa ara
  • 3 si. f.ur tunẓa ara
  • 1 pl.ur nunẓa ara
  • 2 pl. m.ur tunẓam ara
  • 2 pl. f.ur tunẓamt ara
  • 3 pl. m.ur unẓan ara
  • 3 pl. f.ur unẓant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yinẓin
  • participe du prétérit (positif)
  • yunẓan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nunẓa ara

ttinẓi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttinẓi
  • 2 pl. m.ttinẓit
  • 2 pl. f.ttinẓimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttinẓiɣ
  • 2 si.tettinẓiḍ
  • 3 si. m.yettinẓi ; ittinẓi
  • 3 si. f.tettinẓi
  • 1 pl.nettinẓi
  • 2 pl. m.tettinẓim
  • 2 pl. f.tettinẓimt
  • 3 pl. m.ttinẓin
  • 3 pl. f.ttinẓint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettinẓin ; ittinẓin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettinẓi ara