s tmaziɣt
nous écrire

iksinfaire (- quelque chose malgré soi) ; responsable (être -), responsabilité (avoir -)

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.iksin
  • 2 pl. m.iksinet
  • 2 pl. f.iksinemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad iksineɣ
  • 2 si.ad tiksineḍ
  • 3 si. m.ad yiksin
  • 3 si. f.ad tiksin
  • 1 pl.ad niksin
  • 2 pl. m.ad tiksinem
  • 2 pl. f.ad tiksinemt
  • 3 pl. m.ad iksinen
  • 3 pl. f.ad iksinent
  • prétérit
  • 1 si.uksaneɣ
  • 2 si.tuksaneḍ
  • 3 si. m.yuksan
  • 3 si. f.tuksan
  • 1 pl.nuksan
  • 2 pl. m.tuksanem
  • 2 pl. f.tuksanemt
  • 3 pl. m.uksanen
  • 3 pl. f.uksanent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur uksaneɣ ara
  • 2 si.ur tuksaneḍ ara
  • 3 si. m.ur yuksan ara
  • 3 si. f.ur tuksan ara
  • 1 pl.ur nuksan ara
  • 2 pl. m.ur tuksanem ara
  • 2 pl. f.ur tuksanemt ara
  • 3 pl. m.ur uksanen ara
  • 3 pl. f.ur uksanent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yiksinen
  • participe du prétérit (positif)
  • yuksanen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nuksan ara

ttiksin

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttiksin
  • 2 pl. m.ttiksinet
  • 2 pl. f.ttiksinemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttiksineɣ
  • 2 si.tettiksineḍ
  • 3 si. m.yettiksin ; ittiksin
  • 3 si. f.tettiksin
  • 1 pl.nettiksin
  • 2 pl. m.tettiksinem
  • 2 pl. f.tettiksinemt
  • 3 pl. m.ttiksinen
  • 3 pl. f.ttiksinent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettiksinen ; ittiksinen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettiksin ara