s tmaziɣt
nous écrire

ikkil 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ikkil
  • 2 pl. m.ikkilet
  • 2 pl. f.ikkilemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ikkileɣ
  • 2 si.ad tikkileḍ
  • 3 si. m.ad yikkil
  • 3 si. f.ad tikkil
  • 1 pl.ad nikkil
  • 2 pl. m.ad tikkilem
  • 2 pl. f.ad tikkilemt
  • 3 pl. m.ad ikkilen
  • 3 pl. f.ad ikkilent
  • prétérit
  • 1 si.kkaleɣ
  • 2 si.tekkaleḍ
  • 3 si. m.yekkal ; ikkal
  • 3 si. f.tekkal
  • 1 pl.nekkal
  • 2 pl. m.tekkalem
  • 2 pl. f.tekkalemt
  • 3 pl. m.kkalen
  • 3 pl. f.kkalent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur kkaleɣ ara
  • 2 si.ur tekkaleḍ ara
  • 3 si. m.ur yekkal ara ; ur ikkal ara
  • 3 si. f.ur tekkal ara
  • 1 pl.ur nekkal ara
  • 2 pl. m.ur tekkalem ara
  • 2 pl. f.ur tekkalemt ara
  • 3 pl. m.ur kkalen ara
  • 3 pl. f.ur kkalent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yikkilen
  • participe du prétérit (positif)
  • yekkalen ; ikkalen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nekkal ara

ttikkil

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttikkil
  • 2 pl. m.ttikkilet
  • 2 pl. f.ttikkilemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttikkileɣ
  • 2 si.tettikkileḍ
  • 3 si. m.yettikkil ; ittikkil
  • 3 si. f.tettikkil
  • 1 pl.nettikkil
  • 2 pl. m.tettikkilem
  • 2 pl. f.tettikkilemt
  • 3 pl. m.ttikkilen
  • 3 pl. f.ttikkilent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettikkilen ; ittikkilen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettikkil ara