s tmaziɣt
nous écrire

ihriwêtre large

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ihriw
  • 2 pl. m.ihriwet
  • 2 pl. f.ihriwemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ihriweɣ
  • 2 si.ad tihriweḍ
  • 3 si. m.ad yihriw
  • 3 si. f.ad tihriw
  • 1 pl.ad nihriw
  • 2 pl. m.ad tihriwem
  • 2 pl. f.ad tihriwemt
  • 3 pl. m.ad ihriwen
  • 3 pl. f.ad ihriwent
  • prétérit
  • 1 si.hraweɣ
  • 2 si.hraweḍ
  • 3 si. m.hraw
  • 3 si. f.hrawet
  • 1 pl.hrawit
  • 2 pl. m.hrawit
  • 2 pl. f.hrawit
  • 3 pl. m.hrawit
  • 3 pl. f.hrawit
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur hraweɣ ara
  • 2 si.ur hraweḍ ara
  • 3 si. m.ur hraw ara
  • 3 si. f.ur hrawet ara
  • 1 pl.ur hrawit ara
  • 2 pl. m.ur hrawit ara
  • 2 pl. f.ur hrawit ara
  • 3 pl. m.ur hrawit ara
  • 3 pl. f.ur hrawit ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yihriwen
  • participe du prétérit (positif)
  • hrawen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nehraw ara

ttihriw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttihriw
  • 2 pl. m.ttihriwet
  • 2 pl. f.ttihriwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttihriweɣ
  • 2 si.tettihriweḍ
  • 3 si. m.yettihriw ; ittihriw
  • 3 si. f.tettihriw
  • 1 pl.nettihriw
  • 2 pl. m.tettihriwem
  • 2 pl. f.tettihriwemt
  • 3 pl. m.ttihriwen
  • 3 pl. f.ttihriwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettihriwen ; ittihriwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettihriw ara