s tmaziɣt
nous écrire

glawa
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.glawa
  • 2 pl. m.glawat
  • 2 pl. f.glawamt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad glawaɣ
  • 2 si.ad teglawaḍ
  • 3 si. m.ad yeglawa ; ad iglawa
  • 3 si. f.ad teglawa
  • 1 pl.ad neglawa
  • 2 pl. m.ad teglawam
  • 2 pl. f.ad teglawamt
  • 3 pl. m.ad glawan
  • 3 pl. f.ad glawant
  • prétérit
  • 1 si.glawaɣ
  • 2 si.teglawaḍ
  • 3 si. m.yeglawa ; iglawa
  • 3 si. f.teglawa
  • 1 pl.neglawa
  • 2 pl. m.teglawam
  • 2 pl. f.teglawamt
  • 3 pl. m.glawan
  • 3 pl. f.glawant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur glawaɣ ara
  • 2 si.ur teglawaḍ ara
  • 3 si. m.ur yeglawa ara ; ur iglawa ara
  • 3 si. f.ur teglawa ara
  • 1 pl.ur neglawa ara
  • 2 pl. m.ur teglawam ara
  • 2 pl. f.ur teglawamt ara
  • 3 pl. m.ur glawan ara
  • 3 pl. f.ur glawant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeglawan ; ara iglawan
  • participe du prétérit (positif)
  • yeglawan ; iglawan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neglawa ara

tteglawa

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tteglawa
  • 2 pl. m.tteglawat
  • 2 pl. f.tteglawamt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tteglawaɣ
  • 2 si.tetteglawaḍ
  • 3 si. m.yetteglawa ; itteglawa
  • 3 si. f.tetteglawa
  • 1 pl.netteglawa
  • 2 pl. m.tetteglawam
  • 2 pl. f.tetteglawamt
  • 3 pl. m.tteglawan
  • 3 pl. f.tteglawant
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetteglawan ; itteglawan
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netteglawa ara