s tmaziɣt
nous écrire

ggernenn
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ggernenn
  • 2 pl. m.ggernennet
  • 2 pl. f.ggernennemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ggernenneɣ
  • 2 si.ad teggernenneḍ
  • 3 si. m.ad yeggernenn ; ad iggernenn
  • 3 si. f.ad teggernenn
  • 1 pl.ad neggernenn
  • 2 pl. m.ad teggernennem
  • 2 pl. f.ad teggernennemt
  • 3 pl. m.ad ggernennen
  • 3 pl. f.ad ggernennent
  • prétérit
  • 1 si.ggernenneɣ
  • 2 si.teggernenneḍ
  • 3 si. m.yeggernenn ; iggernenn
  • 3 si. f.teggernenn
  • 1 pl.neggernenn
  • 2 pl. m.teggernennem
  • 2 pl. f.teggernennemt
  • 3 pl. m.ggernennen
  • 3 pl. f.ggernennent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ggernenneɣ ara
  • 2 si.ur teggernenneḍ ara
  • 3 si. m.ur yeggernenn ara ; ur iggernenn ara
  • 3 si. f.ur teggernenn ara
  • 1 pl.ur neggernenn ara
  • 2 pl. m.ur teggernennem ara
  • 2 pl. f.ur teggernennemt ara
  • 3 pl. m.ur ggernennen ara
  • 3 pl. f.ur ggernennent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeggernennen ; ara iggernennen
  • participe du prétérit (positif)
  • yeggernennen ; iggernennen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neggernenn ara

ttgernin

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttgernin
  • 2 pl. m.ttgerninet
  • 2 pl. f.ttgerninemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttgernineɣ
  • 2 si.tettgernineḍ
  • 3 si. m.yettgernin ; ittgernin
  • 3 si. f.tettgernin
  • 1 pl.nettgernin
  • 2 pl. m.tettgerninem
  • 2 pl. f.tettgerninemt
  • 3 pl. m.ttgerninen
  • 3 pl. f.ttgerninent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettgerninen ; ittgerninen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettgernin ara