s tmaziɣt
nous écrire

ggaǧi 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ggaǧi
  • 2 pl. m.ggaǧit
  • 2 pl. f.ggaǧimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ggaǧiɣ
  • 2 si.ad teggaǧiḍ
  • 3 si. m.ad yeggaǧi ; ad iggaǧi
  • 3 si. f.ad teggaǧi
  • 1 pl.ad neggaǧi
  • 2 pl. m.ad teggaǧim
  • 2 pl. f.ad teggaǧimt
  • 3 pl. m.ad ggaǧin
  • 3 pl. f.ad ggaǧint
  • prétérit
  • 1 si.gguǧaɣ
  • 2 si.tegguǧaḍ
  • 3 si. m.yegguǧa ; igguǧa
  • 3 si. f.tegguǧa
  • 1 pl.negguǧa
  • 2 pl. m.tegguǧam
  • 2 pl. f.tegguǧamt
  • 3 pl. m.gguǧan
  • 3 pl. f.gguǧant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur gguǧaɣ ara
  • 2 si.ur tegguǧaḍ ara
  • 3 si. m.ur yegguǧa ara ; ur igguǧa ara
  • 3 si. f.ur tegguǧa ara
  • 1 pl.ur negguǧa ara
  • 2 pl. m.ur tegguǧam ara
  • 2 pl. f.ur tegguǧamt ara
  • 3 pl. m.ur gguǧan ara
  • 3 pl. f.ur gguǧant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeggaǧin ; ara iggaǧin
  • participe du prétérit (positif)
  • yegguǧan ; igguǧan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur negguǧa ara

tteggaǧi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tteggaǧi
  • 2 pl. m.tteggaǧit
  • 2 pl. f.tteggaǧimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tteggaǧiɣ
  • 2 si.tetteggaǧiḍ
  • 3 si. m.yetteggaǧi ; itteggaǧi
  • 3 si. f.tetteggaǧi
  • 1 pl.netteggaǧi
  • 2 pl. m.tetteggaǧim
  • 2 pl. f.tetteggaǧimt
  • 3 pl. m.tteggaǧin
  • 3 pl. f.tteggaǧint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetteggaǧin ; itteggaǧin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netteggaǧi ara