s tmaziɣt
nous écrire

ffukti
imprimer

proliférer ; multiplier (se)
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ffukti
  • 2 pl. m.ffuktit
  • 2 pl. f.ffuktimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ffuktiɣ
  • 2 si.ad teffuktiḍ
  • 3 si. m.ad yeffukti ; ad iffukti
  • 3 si. f.ad teffukti
  • 1 pl.ad neffukti
  • 2 pl. m.ad teffuktim
  • 2 pl. f.ad teffuktimt
  • 3 pl. m.ad ffuktin
  • 3 pl. f.ad ffuktint
  • prétérit
  • 1 si.ffuktiɣ
  • 2 si.teffuktiḍ
  • 3 si. m.yeffukti ; iffukti
  • 3 si. f.teffukti
  • 1 pl.neffukti
  • 2 pl. m.teffuktim
  • 2 pl. f.teffuktimt
  • 3 pl. m.ffuktin
  • 3 pl. f.ffuktint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ffuktiɣ ara
  • 2 si.ur teffuktiḍ ara
  • 3 si. m.ur yeffukti ara ; ur iffukti ara
  • 3 si. f.ur teffukti ara
  • 1 pl.ur neffukti ara
  • 2 pl. m.ur teffuktim ara
  • 2 pl. f.ur teffuktimt ara
  • 3 pl. m.ur ffuktin ara
  • 3 pl. f.ur ffuktint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeffuktin ; ara iffuktin
  • participe du prétérit (positif)
  • yeffuktin ; iffuktin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neffukti ara

ttfukti

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttfukti
  • 2 pl. m.ttfuktit
  • 2 pl. f.ttfuktimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttfuktiɣ
  • 2 si.tettfuktiḍ
  • 3 si. m.yettfukti ; ittfukti
  • 3 si. f.tettfukti
  • 1 pl.nettfukti
  • 2 pl. m.tettfuktim
  • 2 pl. f.tettfuktimt
  • 3 pl. m.ttfuktin
  • 3 pl. f.ttfuktint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettfuktin ; ittfuktin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettfukti ara

ttfuktuy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttfuktuy
  • 2 pl. m.ttfuktuyet
  • 2 pl. f.ttfuktuyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttfuktuyeɣ
  • 2 si.tettfuktuyeḍ
  • 3 si. m.yettfuktuy ; ittfuktuy
  • 3 si. f.tettfuktuy
  • 1 pl.nettfuktuy
  • 2 pl. m.tettfuktuyem
  • 2 pl. f.tettfuktuyemt
  • 3 pl. m.ttfuktuyen
  • 3 pl. f.ttfuktuyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettfuktuyen ; ittfuktuyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettfuktuy ara