s tmaziɣt
nous écrire

ḥḥizwer 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ḥḥizwer
  • 2 pl. m.ḥḥizewret
  • 2 pl. f.ḥḥizewremt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ḥḥizewreɣ
  • 2 si.ad teḥḥizewreḍ
  • 3 si. m.ad yeḥḥizwer ; ad iḥḥizwer
  • 3 si. f.ad teḥḥizwer
  • 1 pl.ad neḥḥizwer
  • 2 pl. m.ad teḥḥizewrem
  • 2 pl. f.ad teḥḥizewremt
  • 3 pl. m.ad ḥḥizewren
  • 3 pl. f.ad ḥḥizewrent
  • prétérit
  • 1 si.ḥḥazewreɣ
  • 2 si.teḥḥazewreḍ
  • 3 si. m.yeḥḥazwer ; iḥḥazwer
  • 3 si. f.teḥḥazwer
  • 1 pl.neḥḥazwer
  • 2 pl. m.teḥḥazewrem
  • 2 pl. f.teḥḥazewremt
  • 3 pl. m.ḥḥazewren
  • 3 pl. f.ḥḥazewrent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ḥḥazewreɣ ara
  • 2 si.ur teḥḥazewreḍ ara
  • 3 si. m.ur yeḥḥazwer ara ; ur iḥḥazwer ara
  • 3 si. f.ur teḥḥazwer ara
  • 1 pl.ur neḥḥazwer ara
  • 2 pl. m.ur teḥḥazewrem ara
  • 2 pl. f.ur teḥḥazewremt ara
  • 3 pl. m.ur ḥḥazewren ara
  • 3 pl. f.ur ḥḥazewrent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeḥḥizewren ; ara iḥḥizewren
  • participe du prétérit (positif)
  • yeḥḥazewren ; iḥḥazewren
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neḥḥazwer ara

ttḥizwir

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥizwir
  • 2 pl. m.ttḥizwiret
  • 2 pl. f.ttḥizwiremt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥizwireɣ
  • 2 si.tettḥizwireḍ
  • 3 si. m.yettḥizwir ; ittḥizwir
  • 3 si. f.tettḥizwir
  • 1 pl.nettḥizwir
  • 2 pl. m.tettḥizwirem
  • 2 pl. f.tettḥizwiremt
  • 3 pl. m.ttḥizwiren
  • 3 pl. f.ttḥizwirent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥizwiren ; ittḥizwiren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥizwir ara

ttḥazwar

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥazwar
  • 2 pl. m.ttḥazwaret
  • 2 pl. f.ttḥazwaremt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥazwareɣ
  • 2 si.tettḥazwareḍ
  • 3 si. m.yettḥazwar ; ittḥazwar
  • 3 si. f.tettḥazwar
  • 1 pl.nettḥazwar
  • 2 pl. m.tettḥazwarem
  • 2 pl. f.tettḥazwaremt
  • 3 pl. m.ttḥazwaren
  • 3 pl. f.ttḥazwarent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥazwaren ; ittḥazwaren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥazwar ara