s tmaziɣt
nous écrire

ḥirciw
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ḥirciw
  • 2 pl. m.ḥirciwet
  • 2 pl. f.ḥirciwemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ḥirciweɣ
  • 2 si.ad tḥirciweḍ
  • 3 si. m.ad iḥirciw
  • 3 si. f.ad tḥirciw
  • 1 pl.ad nḥirciw
  • 2 pl. m.ad tḥirciwem
  • 2 pl. f.ad tḥirciwemt
  • 3 pl. m.ad ḥirciwen
  • 3 pl. f.ad ḥirciwent
  • prétérit
  • 1 si.ḥercaweɣ
  • 2 si.ḥercaweḍ
  • 3 si. m.ḥercaw
  • 3 si. f.ḥercawet
  • 1 pl.ḥercawit
  • 2 pl. m.ḥercawit
  • 2 pl. f.ḥercawit
  • 3 pl. m.ḥercawit
  • 3 pl. f.ḥercawit
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ḥercaweɣ ara
  • 2 si.ur ḥercaweḍ ara
  • 3 si. m.ur ḥercaw ara
  • 3 si. f.ur ḥercawet ara
  • 1 pl.ur ḥercawit ara
  • 2 pl. m.ur ḥercawit ara
  • 2 pl. f.ur ḥercawit ara
  • 3 pl. m.ur ḥercawit ara
  • 3 pl. f.ur ḥercawit ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iḥirciwen
  • participe du prétérit (positif)
  • ḥercawen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nḥercaw ara

ttḥirciw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥirciw
  • 2 pl. m.ttḥirciwet
  • 2 pl. f.ttḥirciwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥirciweɣ
  • 2 si.tettḥirciweḍ
  • 3 si. m.yettḥirciw ; ittḥirciw
  • 3 si. f.tettḥirciw
  • 1 pl.nettḥirciw
  • 2 pl. m.tettḥirciwem
  • 2 pl. f.tettḥirciwemt
  • 3 pl. m.ttḥirciwen
  • 3 pl. f.ttḥirciwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥirciwen ; ittḥirciwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥirciw ara