s tmaziɣt
nous écrire

ḥerr
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ḥerr
  • 2 pl. m.ḥerret
  • 2 pl. f.ḥerremt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ḥerreɣ
  • 2 si.ad tḥerreḍ
  • 3 si. m.ad iḥerr
  • 3 si. f.ad tḥerr
  • 1 pl.ad nḥerr
  • 2 pl. m.ad tḥerrem
  • 2 pl. f.ad tḥerremt
  • 3 pl. m.ad ḥerren
  • 3 pl. f.ad ḥerrent
  • prétérit
  • 1 si.ḥerraɣ
  • 2 si.tḥerraḍ
  • 3 si. m.iḥerra
  • 3 si. f.tḥerra
  • 1 pl.nḥerra
  • 2 pl. m.tḥerram
  • 2 pl. f.tḥerramt
  • 3 pl. m.ḥerran
  • 3 pl. f.ḥerrant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ḥerraɣ ara
  • 2 si.ur tḥerraḍ ara
  • 3 si. m.ur iḥerra ara
  • 3 si. f.ur tḥerra ara
  • 1 pl.ur nḥerra ara
  • 2 pl. m.ur tḥerram ara
  • 2 pl. f.ur tḥerramt ara
  • 3 pl. m.ur ḥerran ara
  • 3 pl. f.ur ḥerrant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iḥerren
  • participe du prétérit (positif)
  • iḥerran
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nḥerra ara

ttḥerr

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥerr
  • 2 pl. m.ttḥerret
  • 2 pl. f.ttḥerremt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥerreɣ
  • 2 si.tettḥerreḍ
  • 3 si. m.yettḥerr ; ittḥerr
  • 3 si. f.tettḥerr
  • 1 pl.nettḥerr
  • 2 pl. m.tettḥerrem
  • 2 pl. f.tettḥerremt
  • 3 pl. m.ttḥerren
  • 3 pl. f.ttḥerrent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥerren ; ittḥerren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥerr ara

ttḥerri

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥerri
  • 2 pl. m.ttḥerrit
  • 2 pl. f.ttḥerrimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥerriɣ
  • 2 si.tettḥerriḍ
  • 3 si. m.yettḥerri ; ittḥerri
  • 3 si. f.tettḥerri
  • 1 pl.nettḥerri
  • 2 pl. m.tettḥerrim
  • 2 pl. f.tettḥerrimt
  • 3 pl. m.ttḥerrin
  • 3 pl. f.ttḥerrint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥerrin ; ittḥerrin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥerri ara

ttḥarra

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥarra
  • 2 pl. m.ttḥarrat
  • 2 pl. f.ttḥarramt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥarraɣ
  • 2 si.tettḥarraḍ
  • 3 si. m.yettḥarra ; ittḥarra
  • 3 si. f.tettḥarra
  • 1 pl.nettḥarra
  • 2 pl. m.tettḥarram
  • 2 pl. f.tettḥarramt
  • 3 pl. m.ttḥarran
  • 3 pl. f.ttḥarrant
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥarran ; ittḥarran
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥarra ara