s tmaziɣt
nous écrire

ḥerkekk
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ḥerkekk
  • 2 pl. m.ḥerkekket
  • 2 pl. f.ḥerkekkemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ḥerkekkeɣ
  • 2 si.ad tḥerkekkeḍ
  • 3 si. m.ad iḥerkekk
  • 3 si. f.ad tḥerkekk
  • 1 pl.ad nḥerkekk
  • 2 pl. m.ad tḥerkekkem
  • 2 pl. f.ad tḥerkekkemt
  • 3 pl. m.ad ḥerkekken
  • 3 pl. f.ad ḥerkekkent
  • prétérit
  • 1 si.ḥerkekkeɣ
  • 2 si.tḥerkekkeḍ
  • 3 si. m.iḥerkekk
  • 3 si. f.tḥerkekk
  • 1 pl.nḥerkekk
  • 2 pl. m.tḥerkekkem
  • 2 pl. f.tḥerkekkemt
  • 3 pl. m.ḥerkekken
  • 3 pl. f.ḥerkekkent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ḥerkekkeɣ ara
  • 2 si.ur tḥerkekkeḍ ara
  • 3 si. m.ur iḥerkekk ara
  • 3 si. f.ur tḥerkekk ara
  • 1 pl.ur nḥerkekk ara
  • 2 pl. m.ur tḥerkekkem ara
  • 2 pl. f.ur tḥerkekkemt ara
  • 3 pl. m.ur ḥerkekken ara
  • 3 pl. f.ur ḥerkekkent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iḥerkekken
  • participe du prétérit (positif)
  • iḥerkekken
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nḥerkekk ara

ttḥerkik

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttḥerkik
  • 2 pl. m.ttḥerkiket
  • 2 pl. f.ttḥerkikemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttḥerkikeɣ
  • 2 si.tettḥerkikeḍ
  • 3 si. m.yettḥerkik ; ittḥerkik
  • 3 si. f.tettḥerkik
  • 1 pl.nettḥerkik
  • 2 pl. m.tettḥerkikem
  • 2 pl. f.tettḥerkikemt
  • 3 pl. m.ttḥerkiken
  • 3 pl. f.ttḥerkikent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettḥerkiken ; ittḥerkiken
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettḥerkik ara