s tmaziɣt
nous écrire

ɣill
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ɣill
  • 2 pl. m.ɣillet
  • 2 pl. f.ɣillemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ɣilleɣ
  • 2 si.ad tɣilleḍ
  • 3 si. m.ad iɣill
  • 3 si. f.ad tɣill
  • 1 pl.ad nɣill
  • 2 pl. m.ad tɣillem
  • 2 pl. f.ad tɣillemt
  • 3 pl. m.ad ɣillen
  • 3 pl. f.ad ɣillent
  • prétérit
  • 1 si.ɣilleɣ
  • 2 si.tɣilleḍ
  • 3 si. m.iɣill
  • 3 si. f.tɣill
  • 1 pl.nɣill
  • 2 pl. m.tɣillem
  • 2 pl. f.tɣillemt
  • 3 pl. m.ɣillen
  • 3 pl. f.ɣillent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ɣilleɣ ara
  • 2 si.ur tɣilleḍ ara
  • 3 si. m.ur iɣill ara
  • 3 si. f.ur tɣill ara
  • 1 pl.ur nɣill ara
  • 2 pl. m.ur tɣillem ara
  • 2 pl. f.ur tɣillemt ara
  • 3 pl. m.ur ɣillen ara
  • 3 pl. f.ur ɣillent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iɣillen
  • participe du prétérit (positif)
  • iɣillen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nɣill ara

ttɣilli

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttɣilli
  • 2 pl. m.ttɣillit
  • 2 pl. f.ttɣillimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttɣilliɣ
  • 2 si.tettɣilliḍ
  • 3 si. m.yettɣilli ; ittɣilli
  • 3 si. f.tettɣilli
  • 1 pl.nettɣilli
  • 2 pl. m.tettɣillim
  • 2 pl. f.tettɣillimt
  • 3 pl. m.ttɣillin
  • 3 pl. f.ttɣillint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettɣillin ; ittɣillin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettɣilli ara