s tmaziɣt
nous écrire

zzimreq 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.zzimreq
  • 2 pl. m.zzimerqet
  • 2 pl. f.zzimerqemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad zzimerqeɣ
  • 2 si.ad tezzimerqeḍ
  • 3 si. m.ad yezzimreq ; ad izzimreq
  • 3 si. f.ad tezzimreq
  • 1 pl.ad nezzimreq
  • 2 pl. m.ad tezzimerqem
  • 2 pl. f.ad tezzimerqemt
  • 3 pl. m.ad zzimerqen
  • 3 pl. f.ad zzimerqent
  • prétérit
  • 1 si.zemraqeɣ
  • 2 si.zemraqeḍ
  • 3 si. m.zemraq
  • 3 si. f.zemraqet
  • 1 pl.zemraqit
  • 2 pl. m.zemraqit
  • 2 pl. f.zemraqit
  • 3 pl. m.zemraqit
  • 3 pl. f.zemraqit
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur zemraqeɣ ara
  • 2 si.ur zemraqeḍ ara
  • 3 si. m.ur zemraq ara
  • 3 si. f.ur zemraqet ara
  • 1 pl.ur zemraqit ara
  • 2 pl. m.ur zemraqit ara
  • 2 pl. f.ur zemraqit ara
  • 3 pl. m.ur zemraqit ara
  • 3 pl. f.ur zemraqit ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yezzimerqen ; ara izzimerqen
  • participe du prétérit (positif)
  • zemraqen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nzemraq ara

zzimriq

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.zzimriq
  • 2 pl. m.zzimriqet
  • 2 pl. f.zzimriqemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.zzimriqeɣ
  • 2 si.tezzimriqeḍ
  • 3 si. m.yezzimriq ; izzimriq
  • 3 si. f.tezzimriq
  • 1 pl.nezzimriq
  • 2 pl. m.tezzimriqem
  • 2 pl. f.tezzimriqemt
  • 3 pl. m.zzimriqen
  • 3 pl. f.zzimriqent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yezzimriqen ; izzimriqen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nezzimriq ara