s tmaziɣt
nous écrire

zegzew
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.zegzew
  • 2 pl. m.zgezwet
  • 2 pl. f.zgezwemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad zgezweɣ
  • 2 si.ad tezgezweḍ
  • 3 si. m.ad izegzew
  • 3 si. f.ad tzegzew
  • 1 pl.ad nzegzew
  • 2 pl. m.ad tezgezwem
  • 2 pl. f.ad tezgezwemt
  • 3 pl. m.ad zgezwen
  • 3 pl. f.ad zgezwent
  • prétérit
  • 1 si.zegzaweɣ
  • 2 si.zegzaweḍ
  • 3 si. m.zegzaw
  • 3 si. f.zegzawet
  • 1 pl.zegzawit
  • 2 pl. m.zegzawit
  • 2 pl. f.zegzawit
  • 3 pl. m.zegzawit
  • 3 pl. f.zegzawit
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur zegzaweɣ ara
  • 2 si.ur zegzaweḍ ara
  • 3 si. m.ur zegzaw ara
  • 3 si. f.ur zegzawet ara
  • 1 pl.ur zegzawit ara
  • 2 pl. m.ur zegzawit ara
  • 2 pl. f.ur zegzawit ara
  • 3 pl. m.ur zegzawit ara
  • 3 pl. f.ur zegzawit ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yezgezwen ; ara izgezwen
  • participe du prétérit (positif)
  • zegzawen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nzegzaw ara

ttzegziw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttzegziw
  • 2 pl. m.ttzegziwet
  • 2 pl. f.ttzegziwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttzegziweɣ
  • 2 si.tettzegziweḍ
  • 3 si. m.yettzegziw ; ittzegziw
  • 3 si. f.tettzegziw
  • 1 pl.nettzegziw
  • 2 pl. m.tettzegziwem
  • 2 pl. f.tettzegziwemt
  • 3 pl. m.ttzegziwen
  • 3 pl. f.ttzegziwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettzegziwen ; ittzegziwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettzegziw ara

ttigziw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttigziw
  • 2 pl. m.ttigziwet
  • 2 pl. f.ttigziwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttigziweɣ
  • 2 si.tettigziweḍ
  • 3 si. m.yettigziw ; ittigziw
  • 3 si. f.tettigziw
  • 1 pl.nettigziw
  • 2 pl. m.tettigziwem
  • 2 pl. f.tettigziwemt
  • 3 pl. m.ttigziwen
  • 3 pl. f.ttigziwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettigziwen ; ittigziwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettigziw ara