s tmaziɣt
nous écrire

wwernenneḍ
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.wwernenneḍ
  • 2 pl. m.wwernennḍet
  • 2 pl. f.wwernennḍemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad wwernennḍeɣ
  • 2 si.ad tewwernennḍeḍ
  • 3 si. m.ad yewwernenneḍ ; ad iwwernenneḍ
  • 3 si. f.ad tewwernenneḍ
  • 1 pl.ad newwernenneḍ
  • 2 pl. m.ad tewwernennḍem
  • 2 pl. f.ad tewwernennḍemt
  • 3 pl. m.ad wwernennḍen
  • 3 pl. f.ad wwernennḍent
  • prétérit
  • 1 si.wwernennḍeɣ
  • 2 si.tewwernennḍeḍ
  • 3 si. m.yewwernenneḍ ; iwwernenneḍ
  • 3 si. f.tewwernenneḍ
  • 1 pl.newwernenneḍ
  • 2 pl. m.tewwernennḍem
  • 2 pl. f.tewwernennḍemt
  • 3 pl. m.wwernennḍen
  • 3 pl. f.wwernennḍent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur wwernennḍeɣ ara
  • 2 si.ur tewwernennḍeḍ ara
  • 3 si. m.ur yewwernenneḍ ara ; ur iwwernenneḍ ara
  • 3 si. f.ur tewwernenneḍ ara
  • 1 pl.ur newwernenneḍ ara
  • 2 pl. m.ur tewwernennḍem ara
  • 2 pl. f.ur tewwernennḍemt ara
  • 3 pl. m.ur wwernennḍen ara
  • 3 pl. f.ur wwernennḍent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yewwernennḍen ; ara iwwernennḍen
  • participe du prétérit (positif)
  • yewwernennḍen ; iwwernennḍen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur newwernenneḍ ara

ttwernenniḍ

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttwernenniḍ
  • 2 pl. m.ttwernenniḍet
  • 2 pl. f.ttwernenniḍemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttwernenniḍeɣ
  • 2 si.tettwernenniḍeḍ
  • 3 si. m.yettwernenniḍ ; ittwernenniḍ
  • 3 si. f.tettwernenniḍ
  • 1 pl.nettwernenniḍ
  • 2 pl. m.tettwernenniḍem
  • 2 pl. f.tettwernenniḍemt
  • 3 pl. m.ttwernenniḍen
  • 3 pl. f.ttwernenniḍent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettwernenniḍen ; ittwernenniḍen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettwernenniḍ ara