s tmaziɣt
nous écrire

welleh
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.welleh
  • 2 pl. m.wellhet
  • 2 pl. f.wellhemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad wellheɣ
  • 2 si.ad twellheḍ
  • 3 si. m.ad iwelleh
  • 3 si. f.ad twelleh
  • 1 pl.ad nwelleh
  • 2 pl. m.ad twellhem
  • 2 pl. f.ad twellhemt
  • 3 pl. m.ad wellhen
  • 3 pl. f.ad wellhent
  • prétérit
  • 1 si.wellheɣ
  • 2 si.twellheḍ
  • 3 si. m.iwelleh
  • 3 si. f.twelleh
  • 1 pl.nwelleh
  • 2 pl. m.twellhem
  • 2 pl. f.twellhemt
  • 3 pl. m.wellhen
  • 3 pl. f.wellhent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur wellheɣ ara
  • 2 si.ur twellheḍ ara
  • 3 si. m.ur iwelleh ara
  • 3 si. f.ur twelleh ara
  • 1 pl.ur nwelleh ara
  • 2 pl. m.ur twellhem ara
  • 2 pl. f.ur twellhemt ara
  • 3 pl. m.ur wellhen ara
  • 3 pl. f.ur wellhent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iwellhen
  • participe du prétérit (positif)
  • iwellhen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nwelleh ara

ttwellih

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttwellih
  • 2 pl. m.ttwellihet
  • 2 pl. f.ttwellihemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttwelliheɣ
  • 2 si.tettwelliheḍ
  • 3 si. m.yettwellih ; ittwellih
  • 3 si. f.tettwellih
  • 1 pl.nettwellih
  • 2 pl. m.tettwellihem
  • 2 pl. f.tettwellihemt
  • 3 pl. m.ttwellihen
  • 3 pl. f.ttwellihent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettwellihen ; ittwellihen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettwellih ara