s tmaziɣt
nous écrire

walivoir, apercevoir

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.wali
  • 2 pl. m.walit
  • 2 pl. f.walimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad waliɣ
  • 2 si.ad twaliḍ
  • 3 si. m.ad iwali
  • 3 si. f.ad twali
  • 1 pl.ad nwali
  • 2 pl. m.ad twalim
  • 2 pl. f.ad twalimt
  • 3 pl. m.ad walin
  • 3 pl. f.ad walint
  • prétérit
  • 1 si.walaɣ
  • 2 si.twalaḍ
  • 3 si. m.iwala
  • 3 si. f.twala
  • 1 pl.nwala
  • 2 pl. m.twalam
  • 2 pl. f.twalamt
  • 3 pl. m.walan
  • 3 pl. f.walant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur walaɣ ara
  • 2 si.ur twalaḍ ara
  • 3 si. m.ur iwala ara
  • 3 si. f.ur twala ara
  • 1 pl.ur nwala ara
  • 2 pl. m.ur twalam ara
  • 2 pl. f.ur twalamt ara
  • 3 pl. m.ur walan ara
  • 3 pl. f.ur walant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iwalin
  • participe du prétérit (positif)
  • iwalan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nwala ara

ttwali

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttwali
  • 2 pl. m.ttwalit
  • 2 pl. f.ttwalimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttwaliɣ
  • 2 si.tettwaliḍ
  • 3 si. m.yettwali ; ittwali
  • 3 si. f.tettwali
  • 1 pl.nettwali
  • 2 pl. m.tettwalim
  • 2 pl. f.tettwalimt
  • 3 pl. m.ttwalin
  • 3 pl. f.ttwalint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettwalin ; ittwalin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettwali ara