s tmaziɣt
nous écrire

ttuoublier

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ttu
  • 2 pl. m.ttut
  • 2 pl. f.ttumt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ttuɣ
  • 2 si.ad tettuḍ
  • 3 si. m.ad yettu ; ad ittu
  • 3 si. f.ad tettu
  • 1 pl.ad nettu
  • 2 pl. m.ad tettum
  • 2 pl. f.ad tettumt
  • 3 pl. m.ad ttun
  • 3 pl. f.ad ttunt
  • prétérit
  • 1 si.ttuɣ
  • 2 si.tettuḍ
  • 3 si. m.yettu ; ittu
  • 3 si. f.tettu
  • 1 pl.nettu
  • 2 pl. m.tettum
  • 2 pl. f.tettumt
  • 3 pl. m.ttun
  • 3 pl. f.ttunt
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ttuɣ ara
  • 2 si.ur tettuḍ ara
  • 3 si. m.ur yettu ara ; ur ittu ara
  • 3 si. f.ur tettu ara
  • 1 pl.ur nettu ara
  • 2 pl. m.ur tettum ara
  • 2 pl. f.ur tettumt ara
  • 3 pl. m.ur ttun ara
  • 3 pl. f.ur ttunt ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yettun ; ara ittun
  • participe du prétérit (positif)
  • yettun ; ittun
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nettu ara

tettu

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tettu
  • 2 pl. m.tettut
  • 2 pl. f.tettumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tettuɣ
  • 2 si.ttettuḍ
  • 3 si. m.itettu
  • 3 si. f.ttettu
  • 1 pl.ntettu
  • 2 pl. m.ttettum
  • 2 pl. f.ttettumt
  • 3 pl. m.tettun
  • 3 pl. f.tettunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • itettun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur ntettu ara