s tmaziɣt
nous écrire

ttihi 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ttihi
  • 2 pl. m.ttihit
  • 2 pl. f.ttihimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ttihiɣ
  • 2 si.ad tettihiḍ
  • 3 si. m.ad yettihi ; ad ittihi
  • 3 si. f.ad tettihi
  • 1 pl.ad nettihi
  • 2 pl. m.ad tettihim
  • 2 pl. f.ad tettihimt
  • 3 pl. m.ad ttihin
  • 3 pl. f.ad ttihint
  • prétérit
  • 1 si.ttahaɣ
  • 2 si.tettahaḍ
  • 3 si. m.yettaha ; ittaha
  • 3 si. f.tettaha
  • 1 pl.nettaha
  • 2 pl. m.tettaham
  • 2 pl. f.tettahamt
  • 3 pl. m.ttahan
  • 3 pl. f.ttahant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ttahaɣ ara
  • 2 si.ur tettahaḍ ara
  • 3 si. m.ur yettaha ara ; ur ittaha ara
  • 3 si. f.ur tettaha ara
  • 1 pl.ur nettaha ara
  • 2 pl. m.ur tettaham ara
  • 2 pl. f.ur tettahamt ara
  • 3 pl. m.ur ttahan ara
  • 3 pl. f.ur ttahant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yettihin ; ara ittihin
  • participe du prétérit (positif)
  • yettahan ; ittahan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nettaha ara

ttihi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttihi
  • 2 pl. m.ttihit
  • 2 pl. f.ttihimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttihiɣ
  • 2 si.tettihiḍ
  • 3 si. m.yettihi ; ittihi
  • 3 si. f.tettihi
  • 1 pl.nettihi
  • 2 pl. m.tettihim
  • 2 pl. f.tettihimt
  • 3 pl. m.ttihin
  • 3 pl. f.ttihint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettihin ; ittihin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettihi ara

ttihiy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttihiy
  • 2 pl. m.ttihiyet
  • 2 pl. f.ttihiyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttihiyeɣ
  • 2 si.tettihiyeḍ
  • 3 si. m.yettihiy ; ittihiy
  • 3 si. f.tettihiy
  • 1 pl.nettihiy
  • 2 pl. m.tettihiyem
  • 2 pl. f.tettihiyemt
  • 3 pl. m.ttihiyen
  • 3 pl. f.ttihiyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettihiyen ; ittihiyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettihiy ara

ttahay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttahay
  • 2 pl. m.ttahayet
  • 2 pl. f.ttahayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttahayeɣ
  • 2 si.tettahayeḍ
  • 3 si. m.yettahay ; ittahay
  • 3 si. f.tettahay
  • 1 pl.nettahay
  • 2 pl. m.tettahayem
  • 2 pl. f.tettahayemt
  • 3 pl. m.ttahayen
  • 3 pl. f.ttahayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettahayen ; ittahayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettahay ara