s tmaziɣt
nous écrire

sḥijjew
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.sḥijjew
  • 2 pl. m.sḥijjwet
  • 2 pl. f.sḥijjwemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad sḥijjweɣ
  • 2 si.ad tesḥijjweḍ
  • 3 si. m.ad yesḥijjew ; ad isḥijjew
  • 3 si. f.ad tesḥijjew
  • 1 pl.ad nesḥijjew
  • 2 pl. m.ad tesḥijjwem
  • 2 pl. f.ad tesḥijjwemt
  • 3 pl. m.ad sḥijjwen
  • 3 pl. f.ad sḥijjwent
  • prétérit
  • 1 si.sḥijjweɣ
  • 2 si.tesḥijjweḍ
  • 3 si. m.yesḥijjew ; isḥijjew
  • 3 si. f.tesḥijjew
  • 1 pl.nesḥijjew
  • 2 pl. m.tesḥijjwem
  • 2 pl. f.tesḥijjwemt
  • 3 pl. m.sḥijjwen
  • 3 pl. f.sḥijjwent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur sḥijjweɣ ara
  • 2 si.ur tesḥijjweḍ ara
  • 3 si. m.ur yesḥijjew ara ; ur isḥijjew ara
  • 3 si. f.ur tesḥijjew ara
  • 1 pl.ur nesḥijjew ara
  • 2 pl. m.ur tesḥijjwem ara
  • 2 pl. f.ur tesḥijjwemt ara
  • 3 pl. m.ur sḥijjwen ara
  • 3 pl. f.ur sḥijjwent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yesḥijjwen ; ara isḥijjwen
  • participe du prétérit (positif)
  • yesḥijjwen ; isḥijjwen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nesḥijjew ara

sḥijjiw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.sḥijjiw
  • 2 pl. m.sḥijjiwet
  • 2 pl. f.sḥijjiwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.sḥijjiweɣ
  • 2 si.tesḥijjiweḍ
  • 3 si. m.yesḥijjiw ; isḥijjiw
  • 3 si. f.tesḥijjiw
  • 1 pl.nesḥijjiw
  • 2 pl. m.tesḥijjiwem
  • 2 pl. f.tesḥijjiwemt
  • 3 pl. m.sḥijjiwen
  • 3 pl. f.sḥijjiwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yesḥijjiwen ; isḥijjiwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nesḥijjiw ara