s tmaziɣt
nous écrire

ssken 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ssken
  • 2 pl. m.sseknet
  • 2 pl. f.sseknemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ssekneɣ
  • 2 si.ad tessekneḍ
  • 3 si. m.ad yessken ; ad issken
  • 3 si. f.ad tessken
  • 1 pl.ad nessken
  • 2 pl. m.ad tesseknem
  • 2 pl. f.ad tesseknemt
  • 3 pl. m.ad sseknen
  • 3 pl. f.ad sseknent
  • prétérit
  • 1 si.ssekneɣ
  • 2 si.tessekneḍ
  • 3 si. m.yessken ; issken
  • 3 si. f.tessken
  • 1 pl.nessken
  • 2 pl. m.tesseknem
  • 2 pl. f.tesseknemt
  • 3 pl. m.sseknen
  • 3 pl. f.sseknent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ssekneɣ ara
  • 2 si.ur tessekneḍ ara
  • 3 si. m.ur yessken ara ; ur issken ara
  • 3 si. f.ur tessken ara
  • 1 pl.ur nessken ara
  • 2 pl. m.ur tesseknem ara
  • 2 pl. f.ur tesseknemt ara
  • 3 pl. m.ur sseknen ara
  • 3 pl. f.ur sseknent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yesseknen ; ara isseknen
  • participe du prétérit (positif)
  • yesseknen ; isseknen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nessken ara

sskan

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.sskan
  • 2 pl. m.sskanet
  • 2 pl. f.sskanemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.sskaneɣ
  • 2 si.tesskaneḍ
  • 3 si. m.yesskan ; isskan
  • 3 si. f.tesskan
  • 1 pl.nesskan
  • 2 pl. m.tesskanem
  • 2 pl. f.tesskanemt
  • 3 pl. m.sskanen
  • 3 pl. f.sskanent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yesskanen ; isskanen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nesskan ara

sskanay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.sskanay
  • 2 pl. m.sskanayet
  • 2 pl. f.sskanayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.sskanayeɣ
  • 2 si.tesskanayeḍ
  • 3 si. m.yesskanay ; isskanay
  • 3 si. f.tesskanay
  • 1 pl.nesskanay
  • 2 pl. m.tesskanayem
  • 2 pl. f.tesskanayemt
  • 3 pl. m.sskanayen
  • 3 pl. f.sskanayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yesskanayen ; isskanayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nesskanay ara