s tmaziɣt
nous écrire

cqirrew
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.cqirrew
  • 2 pl. m.cqirrwet
  • 2 pl. f.cqirrwemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad cqirrweɣ
  • 2 si.ad tecqirrweḍ
  • 3 si. m.ad yecqirrew ; ad icqirrew
  • 3 si. f.ad tecqirrew
  • 1 pl.ad necqirrew
  • 2 pl. m.ad tecqirrwem
  • 2 pl. f.ad tecqirrwemt
  • 3 pl. m.ad cqirrwen
  • 3 pl. f.ad cqirrwent
  • prétérit
  • 1 si.cqarrweɣ
  • 2 si.tecqarrweḍ
  • 3 si. m.yecqarrew ; icqarrew
  • 3 si. f.tecqarrew
  • 1 pl.necqarrew
  • 2 pl. m.tecqarrwem
  • 2 pl. f.tecqarrwemt
  • 3 pl. m.cqarrwen
  • 3 pl. f.cqarrwent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur cqarrweɣ ara
  • 2 si.ur tecqarrweḍ ara
  • 3 si. m.ur yecqarrew ara ; ur icqarrew ara
  • 3 si. f.ur tecqarrew ara
  • 1 pl.ur necqarrew ara
  • 2 pl. m.ur tecqarrwem ara
  • 2 pl. f.ur tecqarrwemt ara
  • 3 pl. m.ur cqarrwen ara
  • 3 pl. f.ur cqarrwent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yecqirrwen ; ara icqirrwen
  • participe du prétérit (positif)
  • yecqarrwen ; icqarrwen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur necqarrew ara

cqirriw

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.cqirriw
  • 2 pl. m.cqirriwet
  • 2 pl. f.cqirriwemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.cqirriweɣ
  • 2 si.tecqirriweḍ
  • 3 si. m.yecqirriw ; icqirriw
  • 3 si. f.tecqirriw
  • 1 pl.necqirriw
  • 2 pl. m.tecqirriwem
  • 2 pl. f.tecqirriwemt
  • 3 pl. m.cqirriwen
  • 3 pl. f.cqirriwent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yecqirriwen ; icqirriwen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur necqirriw ara