s tmaziɣt
nous écrire

cihwi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.cihwi
  • 2 pl. m.cihwit
  • 2 pl. f.cihwimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad cihwiɣ
  • 2 si.ad tcihwiḍ
  • 3 si. m.ad icihwi
  • 3 si. f.ad tcihwi
  • 1 pl.ad ncihwi
  • 2 pl. m.ad tcihwim
  • 2 pl. f.ad tcihwimt
  • 3 pl. m.ad cihwin
  • 3 pl. f.ad cihwint
  • prétérit
  • 1 si.cuhwaɣ
  • 2 si.tcuhwaḍ
  • 3 si. m.icuhwa
  • 3 si. f.tcuhwa
  • 1 pl.ncuhwa
  • 2 pl. m.tcuhwam
  • 2 pl. f.tcuhwamt
  • 3 pl. m.cuhwan
  • 3 pl. f.cuhwant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur cuhwaɣ ara
  • 2 si.ur tcuhwaḍ ara
  • 3 si. m.ur icuhwa ara
  • 3 si. f.ur tcuhwa ara
  • 1 pl.ur ncuhwa ara
  • 2 pl. m.ur tcuhwam ara
  • 2 pl. f.ur tcuhwamt ara
  • 3 pl. m.ur cuhwan ara
  • 3 pl. f.ur cuhwant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara icihwin
  • participe du prétérit (positif)
  • icuhwan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur ncuhwa ara

tcihwi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tcihwi
  • 2 pl. m.tcihwit
  • 2 pl. f.tcihwimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tcihwiɣ
  • 2 si.tetcihwiḍ
  • 3 si. m.yetcihwi ; itcihwi
  • 3 si. f.tetcihwi
  • 1 pl.netcihwi
  • 2 pl. m.tetcihwim
  • 2 pl. f.tetcihwimt
  • 3 pl. m.tcihwin
  • 3 pl. f.tcihwint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetcihwin ; itcihwin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netcihwi ara

tcihwiy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tcihwiy
  • 2 pl. m.tcihwiyet
  • 2 pl. f.tcihwiyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tcihwiyeɣ
  • 2 si.tetcihwiyeḍ
  • 3 si. m.yetcihwiy ; itcihwiy
  • 3 si. f.tetcihwiy
  • 1 pl.netcihwiy
  • 2 pl. m.tetcihwiyem
  • 2 pl. f.tetcihwiyemt
  • 3 pl. m.tcihwiyen
  • 3 pl. f.tcihwiyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetcihwiyen ; itcihwiyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netcihwiy ara

ttcihwi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttcihwi
  • 2 pl. m.ttcihwit
  • 2 pl. f.ttcihwimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttcihwiɣ
  • 2 si.tettcihwiḍ
  • 3 si. m.yettcihwi ; ittcihwi
  • 3 si. f.tettcihwi
  • 1 pl.nettcihwi
  • 2 pl. m.tettcihwim
  • 2 pl. f.tettcihwimt
  • 3 pl. m.ttcihwin
  • 3 pl. f.ttcihwint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettcihwin ; ittcihwin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettcihwi ara

ttcihwiy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttcihwiy
  • 2 pl. m.ttcihwiyet
  • 2 pl. f.ttcihwiyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttcihwiyeɣ
  • 2 si.tettcihwiyeḍ
  • 3 si. m.yettcihwiy ; ittcihwiy
  • 3 si. f.tettcihwiy
  • 1 pl.nettcihwiy
  • 2 pl. m.tettcihwiyem
  • 2 pl. f.tettcihwiyemt
  • 3 pl. m.ttcihwiyen
  • 3 pl. f.ttcihwiyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettcihwiyen ; ittcihwiyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettcihwiy ara