s tmaziɣt
nous écrire

snum 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.snum
  • 2 pl. m.snumet
  • 2 pl. f.snumemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad snumeɣ
  • 2 si.ad tesnumeḍ
  • 3 si. m.ad yesnum ; ad isnum
  • 3 si. f.ad tesnum
  • 1 pl.ad nesnum
  • 2 pl. m.ad tesnumem
  • 2 pl. f.ad tesnumemt
  • 3 pl. m.ad snumen
  • 3 pl. f.ad snument
  • prétérit
  • 1 si.snameɣ
  • 2 si.tesnameḍ
  • 3 si. m.yesnam ; isnam
  • 3 si. f.tesnam
  • 1 pl.nesnam
  • 2 pl. m.tesnamem
  • 2 pl. f.tesnamemt
  • 3 pl. m.snamen
  • 3 pl. f.snament
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur snameɣ ara
  • 2 si.ur tesnameḍ ara
  • 3 si. m.ur yesnam ara ; ur isnam ara
  • 3 si. f.ur tesnam ara
  • 1 pl.ur nesnam ara
  • 2 pl. m.ur tesnamem ara
  • 2 pl. f.ur tesnamemt ara
  • 3 pl. m.ur snamen ara
  • 3 pl. f.ur snament ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yesnumen ; ara isnumen
  • participe du prétérit (positif)
  • yesnamen ; isnamen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nesnam ara

snumuy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.snumuy
  • 2 pl. m.snumuyet
  • 2 pl. f.snumuyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.snumuyeɣ
  • 2 si.tesnumuyeḍ
  • 3 si. m.yesnumuy ; isnumuy
  • 3 si. f.tesnumuy
  • 1 pl.nesnumuy
  • 2 pl. m.tesnumuyem
  • 2 pl. f.tesnumuyemt
  • 3 pl. m.snumuyen
  • 3 pl. f.snumuyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yesnumuyen ; isnumuyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nesnumuy ara