s tmaziɣt
nous écrire

rgigitrembler

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.rgigi
  • 2 pl. m.rgigit
  • 2 pl. f.rgigimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad rgigiɣ
  • 2 si.ad tergigiḍ
  • 3 si. m.ad yergigi ; ad irgigi
  • 3 si. f.ad tergigi
  • 1 pl.ad nergigi
  • 2 pl. m.ad tergigim
  • 2 pl. f.ad tergigimt
  • 3 pl. m.ad rgigin
  • 3 pl. f.ad rgigint
  • prétérit
  • 1 si.rgagiɣ
  • 2 si.tergagiḍ
  • 3 si. m.yergagi ; irgagi
  • 3 si. f.tergagi
  • 1 pl.nergagi
  • 2 pl. m.tergagim
  • 2 pl. f.tergagimt
  • 3 pl. m.rgagin
  • 3 pl. f.rgagint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur rgagiɣ ara
  • 2 si.ur tergagiḍ ara
  • 3 si. m.ur yergagi ara ; ur irgagi ara
  • 3 si. f.ur tergagi ara
  • 1 pl.ur nergagi ara
  • 2 pl. m.ur tergagim ara
  • 2 pl. f.ur tergagimt ara
  • 3 pl. m.ur rgagin ara
  • 3 pl. f.ur rgagint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yergigin ; ara irgigin
  • participe du prétérit (positif)
  • yergagin ; irgagin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nergagi ara

ttergigi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttergigi
  • 2 pl. m.ttergigit
  • 2 pl. f.ttergigimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttergigiɣ
  • 2 si.tettergigiḍ
  • 3 si. m.yettergigi ; ittergigi
  • 3 si. f.tettergigi
  • 1 pl.nettergigi
  • 2 pl. m.tettergigim
  • 2 pl. f.tettergigimt
  • 3 pl. m.ttergigin
  • 3 pl. f.ttergigint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettergigin ; ittergigin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettergigi ara