s tmaziɣt
nous écrire

qiss
imprimer

mesurer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.qiss
  • 2 pl. m.qisset
  • 2 pl. f.qissemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad qisseɣ
  • 2 si.ad tqisseḍ
  • 3 si. m.ad iqiss
  • 3 si. f.ad tqiss
  • 1 pl.ad nqiss
  • 2 pl. m.ad tqissem
  • 2 pl. f.ad tqissemt
  • 3 pl. m.ad qissen
  • 3 pl. f.ad qissent
  • prétérit
  • 1 si.qasseɣ
  • 2 si.tqasseḍ
  • 3 si. m.iqass
  • 3 si. f.tqass
  • 1 pl.nqass
  • 2 pl. m.tqassem
  • 2 pl. f.tqassemt
  • 3 pl. m.qassen
  • 3 pl. f.qassent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur qasseɣ ara
  • 2 si.ur tqasseḍ ara
  • 3 si. m.ur iqass ara
  • 3 si. f.ur tqass ara
  • 1 pl.ur nqass ara
  • 2 pl. m.ur tqassem ara
  • 2 pl. f.ur tqassemt ara
  • 3 pl. m.ur qassen ara
  • 3 pl. f.ur qassent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara iqissen
  • participe du prétérit (positif)
  • iqassen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nqass ara

ttqissi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttqissi
  • 2 pl. m.ttqissit
  • 2 pl. f.ttqissimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttqissiɣ
  • 2 si.tettqissiḍ
  • 3 si. m.yettqissi ; ittqissi
  • 3 si. f.tettqissi
  • 1 pl.nettqissi
  • 2 pl. m.tettqissim
  • 2 pl. f.tettqissimt
  • 3 pl. m.ttqissin
  • 3 pl. f.ttqissint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettqissin ; ittqissin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettqissi ara

ttqiss

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttqiss
  • 2 pl. m.ttqisset
  • 2 pl. f.ttqissemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttqisseɣ
  • 2 si.tettqisseḍ
  • 3 si. m.yettqiss ; ittqiss
  • 3 si. f.tettqiss
  • 1 pl.nettqiss
  • 2 pl. m.tettqissem
  • 2 pl. f.tettqissemt
  • 3 pl. m.ttqissen
  • 3 pl. f.ttqissent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettqissen ; ittqissen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettqiss ara