s tmaziɣt
nous écrire

nṭerr
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.nṭerr
  • 2 pl. m.nṭerret
  • 2 pl. f.nṭerremt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad nṭerreɣ
  • 2 si.ad tenṭerreḍ
  • 3 si. m.ad yenṭerr ; ad inṭerr
  • 3 si. f.ad tenṭerr
  • 1 pl.ad nenṭerr
  • 2 pl. m.ad tenṭerrem
  • 2 pl. f.ad tenṭerremt
  • 3 pl. m.ad nṭerren
  • 3 pl. f.ad nṭerrent
  • prétérit
  • 1 si.nṭerreɣ
  • 2 si.tenṭerreḍ
  • 3 si. m.yenṭerr ; inṭerr
  • 3 si. f.tenṭerr
  • 1 pl.nenṭerr
  • 2 pl. m.tenṭerrem
  • 2 pl. f.tenṭerremt
  • 3 pl. m.nṭerren
  • 3 pl. f.nṭerrent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur nṭerreɣ ara
  • 2 si.ur tenṭerreḍ ara
  • 3 si. m.ur yenṭerr ara ; ur inṭerr ara
  • 3 si. f.ur tenṭerr ara
  • 1 pl.ur nenṭerr ara
  • 2 pl. m.ur tenṭerrem ara
  • 2 pl. f.ur tenṭerremt ara
  • 3 pl. m.ur nṭerren ara
  • 3 pl. f.ur nṭerrent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yenṭerren ; ara inṭerren
  • participe du prétérit (positif)
  • yenṭerren ; inṭerren
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nenṭerr ara

ttenṭarr

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttenṭarr
  • 2 pl. m.ttenṭarret
  • 2 pl. f.ttenṭarremt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttenṭarreɣ
  • 2 si.tettenṭarreḍ
  • 3 si. m.yettenṭarr ; ittenṭarr
  • 3 si. f.tettenṭarr
  • 1 pl.nettenṭarr
  • 2 pl. m.tettenṭarrem
  • 2 pl. f.tettenṭarremt
  • 3 pl. m.ttenṭarren
  • 3 pl. f.ttenṭarrent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettenṭarren ; ittenṭarren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettenṭarr ara

ttenṭerray

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttenṭerray
  • 2 pl. m.ttenṭerrayet
  • 2 pl. f.ttenṭerrayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttenṭerrayeɣ
  • 2 si.tettenṭerrayeḍ
  • 3 si. m.yettenṭerray ; ittenṭerray
  • 3 si. f.tettenṭerray
  • 1 pl.nettenṭerray
  • 2 pl. m.tettenṭerrayem
  • 2 pl. f.tettenṭerrayemt
  • 3 pl. m.ttenṭerrayen
  • 3 pl. f.ttenṭerrayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettenṭerrayen ; ittenṭerrayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettenṭerray ara