s tmaziɣt
nous écrire

nnubget 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.nnubget
  • 2 pl. m.nnubegtet
  • 2 pl. f.nnubegtemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad nnubegteɣ
  • 2 si.ad tennubegteḍ
  • 3 si. m.ad yennubget ; ad innubget
  • 3 si. f.ad tennubget
  • 1 pl.ad nennubget
  • 2 pl. m.ad tennubegtem
  • 2 pl. f.ad tennubegtemt
  • 3 pl. m.ad nnubegten
  • 3 pl. f.ad nnubegtent
  • prétérit
  • 1 si.nnubegteɣ
  • 2 si.tennubegteḍ
  • 3 si. m.yennubget ; innubget
  • 3 si. f.tennubget
  • 1 pl.nennubget
  • 2 pl. m.tennubegtem
  • 2 pl. f.tennubegtemt
  • 3 pl. m.nnubegten
  • 3 pl. f.nnubegtent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur nnubegteɣ ara
  • 2 si.ur tennubegteḍ ara
  • 3 si. m.ur yennubget ara ; ur innubget ara
  • 3 si. f.ur tennubget ara
  • 1 pl.ur nennubget ara
  • 2 pl. m.ur tennubegtem ara
  • 2 pl. f.ur tennubegtemt ara
  • 3 pl. m.ur nnubegten ara
  • 3 pl. f.ur nnubegtent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yennubegten ; ara innubegten
  • participe du prétérit (positif)
  • yennubegten ; innubegten
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nennubget ara

ttnubgut

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttnubgut
  • 2 pl. m.ttnubgutet
  • 2 pl. f.ttnubgutemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttnubguteɣ
  • 2 si.tettnubguteḍ
  • 3 si. m.yettnubgut ; ittnubgut
  • 3 si. f.tettnubgut
  • 1 pl.nettnubgut
  • 2 pl. m.tettnubgutem
  • 2 pl. f.tettnubgutemt
  • 3 pl. m.ttnubguten
  • 3 pl. f.ttnubgutent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettnubguten ; ittnubguten
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettnubgut ara