s tmaziɣt
nous écrire

nuj
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.nuj
  • 2 pl. m.nujet
  • 2 pl. f.nujemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad nujeɣ
  • 2 si.ad tnujeḍ
  • 3 si. m.ad inuj
  • 3 si. f.ad tnuj
  • 1 pl.ad nnuj
  • 2 pl. m.ad tnujem
  • 2 pl. f.ad tnujemt
  • 3 pl. m.ad nujen
  • 3 pl. f.ad nujent
  • prétérit
  • 1 si.nujeɣ
  • 2 si.tnujeḍ
  • 3 si. m.inuj
  • 3 si. f.tnuj
  • 1 pl.nnuj
  • 2 pl. m.tnujem
  • 2 pl. f.tnujemt
  • 3 pl. m.nujen
  • 3 pl. f.nujent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur nujeɣ ara
  • 2 si.ur tnujeḍ ara
  • 3 si. m.ur inuj ara
  • 3 si. f.ur tnuj ara
  • 1 pl.ur nnuj ara
  • 2 pl. m.ur tnujem ara
  • 2 pl. f.ur tnujemt ara
  • 3 pl. m.ur nujen ara
  • 3 pl. f.ur nujent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara inujen
  • participe du prétérit (positif)
  • inujen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nnuj ara

ttnuju

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttnuju
  • 2 pl. m.ttnujut
  • 2 pl. f.ttnujumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttnujuɣ
  • 2 si.tettnujuḍ
  • 3 si. m.yettnuju ; ittnuju
  • 3 si. f.tettnuju
  • 1 pl.nettnuju
  • 2 pl. m.tettnujum
  • 2 pl. f.tettnujumt
  • 3 pl. m.ttnujun
  • 3 pl. f.ttnujunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettnujun ; ittnujun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettnuju ara

ttnuj

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttnuj
  • 2 pl. m.ttnujet
  • 2 pl. f.ttnujemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttnujeɣ
  • 2 si.tettnujeḍ
  • 3 si. m.yettnuj ; ittnuj
  • 3 si. f.tettnuj
  • 1 pl.nettnuj
  • 2 pl. m.tettnujem
  • 2 pl. f.tettnujemt
  • 3 pl. m.ttnujen
  • 3 pl. f.ttnujent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettnujen ; ittnujen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettnuj ara