s tmaziɣt
nous écrire

nnumhabitude (prendre -) ; habitué (être) ; habituer (s'-) ; accoutumé (être)

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.nnum
  • 2 pl. m.nnumet
  • 2 pl. f.nnumemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad nnumeɣ
  • 2 si.ad tennumeḍ
  • 3 si. m.ad yennum ; ad innum
  • 3 si. f.ad tennum
  • 1 pl.ad nennum
  • 2 pl. m.ad tennumem
  • 2 pl. f.ad tennumemt
  • 3 pl. m.ad nnumen
  • 3 pl. f.ad nnument
  • prétérit
  • 1 si.nnumeɣ
  • 2 si.tennumeḍ
  • 3 si. m.yennum ; innum
  • 3 si. f.tennum
  • 1 pl.nennum
  • 2 pl. m.tennumem
  • 2 pl. f.tennumemt
  • 3 pl. m.nnumen
  • 3 pl. f.nnument
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur nnumeɣ ara
  • 2 si.ur tennumeḍ ara
  • 3 si. m.ur yennum ara ; ur innum ara
  • 3 si. f.ur tennum ara
  • 1 pl.ur nennum ara
  • 2 pl. m.ur tennumem ara
  • 2 pl. f.ur tennumemt ara
  • 3 pl. m.ur nnumen ara
  • 3 pl. f.ur nnument ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yennumen ; ara innumen
  • participe du prétérit (positif)
  • yennumen ; innumen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nennum ara

ttnumu

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttnumu
  • 2 pl. m.ttnumut
  • 2 pl. f.ttnumumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttnumuɣ
  • 2 si.tettnumuḍ
  • 3 si. m.yettnumu ; ittnumu
  • 3 si. f.tettnumu
  • 1 pl.nettnumu
  • 2 pl. m.tettnumum
  • 2 pl. f.tettnumumt
  • 3 pl. m.ttnumun
  • 3 pl. f.ttnumunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettnumun ; ittnumun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettnumu ara