s tmaziɣt
nous écrire

ccaɣli 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.ccaɣli
  • 2 pl. m.ccaɣlit
  • 2 pl. f.ccaɣlimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ccaɣliɣ
  • 2 si.ad teccaɣliḍ
  • 3 si. m.ad yeccaɣli ; ad iccaɣli
  • 3 si. f.ad teccaɣli
  • 1 pl.ad neccaɣli
  • 2 pl. m.ad teccaɣlim
  • 2 pl. f.ad teccaɣlimt
  • 3 pl. m.ad ccaɣlin
  • 3 pl. f.ad ccaɣlint
  • prétérit
  • 1 si.ccaɣliɣ
  • 2 si.teccaɣliḍ
  • 3 si. m.yeccaɣli ; iccaɣli
  • 3 si. f.teccaɣli
  • 1 pl.neccaɣli
  • 2 pl. m.teccaɣlim
  • 2 pl. f.teccaɣlimt
  • 3 pl. m.ccaɣlin
  • 3 pl. f.ccaɣlint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur ccaɣliɣ ara
  • 2 si.ur teccaɣliḍ ara
  • 3 si. m.ur yeccaɣli ara ; ur iccaɣli ara
  • 3 si. f.ur teccaɣli ara
  • 1 pl.ur neccaɣli ara
  • 2 pl. m.ur teccaɣlim ara
  • 2 pl. f.ur teccaɣlimt ara
  • 3 pl. m.ur ccaɣlin ara
  • 3 pl. f.ur ccaɣlint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yeccaɣlin ; ara iccaɣlin
  • participe du prétérit (positif)
  • yeccaɣlin ; iccaɣlin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur neccaɣli ara

tcaɣlay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tcaɣlay
  • 2 pl. m.tcaɣlayet
  • 2 pl. f.tcaɣlayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tcaɣlayeɣ
  • 2 si.tetcaɣlayeḍ
  • 3 si. m.yetcaɣlay ; itcaɣlay
  • 3 si. f.tetcaɣlay
  • 1 pl.netcaɣlay
  • 2 pl. m.tetcaɣlayem
  • 2 pl. f.tetcaɣlayemt
  • 3 pl. m.tcaɣlayen
  • 3 pl. f.tcaɣlayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetcaɣlayen ; itcaɣlayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netcaɣlay ara

ttcaɣlay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttcaɣlay
  • 2 pl. m.ttcaɣlayet
  • 2 pl. f.ttcaɣlayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttcaɣlayeɣ
  • 2 si.tettcaɣlayeḍ
  • 3 si. m.yettcaɣlay ; ittcaɣlay
  • 3 si. f.tettcaɣlay
  • 1 pl.nettcaɣlay
  • 2 pl. m.tettcaɣlayem
  • 2 pl. f.tettcaɣlayemt
  • 3 pl. m.ttcaɣlayen
  • 3 pl. f.ttcaɣlayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettcaɣlayen ; ittcaɣlayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettcaɣlay ara

ccaɣlay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ccaɣlay
  • 2 pl. m.ccaɣlayet
  • 2 pl. f.ccaɣlayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ccaɣlayeɣ
  • 2 si.teccaɣlayeḍ
  • 3 si. m.yeccaɣlay ; iccaɣlay
  • 3 si. f.teccaɣlay
  • 1 pl.neccaɣlay
  • 2 pl. m.teccaɣlayem
  • 2 pl. f.teccaɣlayemt
  • 3 pl. m.ccaɣlayen
  • 3 pl. f.ccaɣlayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yeccaɣlayen ; iccaɣlayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur neccaɣlay ara