s tmaziɣt
nous écrire

mɛuqqvomir

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mɛuqq
  • 2 pl. m.mɛuqqet
  • 2 pl. f.mɛuqqemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mɛuqqeɣ
  • 2 si.ad temɛuqqeḍ
  • 3 si. m.ad yemɛuqq ; ad imɛuqq
  • 3 si. f.ad temɛuqq
  • 1 pl.ad nemɛuqq
  • 2 pl. m.ad temɛuqqem
  • 2 pl. f.ad temɛuqqemt
  • 3 pl. m.ad mɛuqqen
  • 3 pl. f.ad mɛuqqent
  • prétérit
  • 1 si.mɛuqqeɣ
  • 2 si.temɛuqqeḍ
  • 3 si. m.yemɛuqq ; imɛuqq
  • 3 si. f.temɛuqq
  • 1 pl.nemɛuqq
  • 2 pl. m.temɛuqqem
  • 2 pl. f.temɛuqqemt
  • 3 pl. m.mɛuqqen
  • 3 pl. f.mɛuqqent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mɛuqqeɣ ara
  • 2 si.ur temɛuqqeḍ ara
  • 3 si. m.ur yemɛuqq ara ; ur imɛuqq ara
  • 3 si. f.ur temɛuqq ara
  • 1 pl.ur nemɛuqq ara
  • 2 pl. m.ur temɛuqqem ara
  • 2 pl. f.ur temɛuqqemt ara
  • 3 pl. m.ur mɛuqqen ara
  • 3 pl. f.ur mɛuqqent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemɛuqqen ; ara imɛuqqen
  • participe du prétérit (positif)
  • yemɛuqqen ; imɛuqqen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemɛuqq ara

ttemɛuqq

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemɛuqq
  • 2 pl. m.ttemɛuqqet
  • 2 pl. f.ttemɛuqqemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemɛuqqeɣ
  • 2 si.tettemɛuqqeḍ
  • 3 si. m.yettemɛuqq ; ittemɛuqq
  • 3 si. f.tettemɛuqq
  • 1 pl.nettemɛuqq
  • 2 pl. m.tettemɛuqqem
  • 2 pl. f.tettemɛuqqemt
  • 3 pl. m.ttemɛuqqen
  • 3 pl. f.ttemɛuqqent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemɛuqqen ; ittemɛuqqen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemɛuqq ara

ttemɛuqqu

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemɛuqqu
  • 2 pl. m.ttemɛuqqut
  • 2 pl. f.ttemɛuqqumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemɛuqquɣ
  • 2 si.tettemɛuqquḍ
  • 3 si. m.yettemɛuqqu ; ittemɛuqqu
  • 3 si. f.tettemɛuqqu
  • 1 pl.nettemɛuqqu
  • 2 pl. m.tettemɛuqqum
  • 2 pl. f.tettemɛuqqumt
  • 3 pl. m.ttemɛuqqun
  • 3 pl. f.ttemɛuqqunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemɛuqqun ; ittemɛuqqun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemɛuqqu ara