s tmaziɣt
nous écrire

myini 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 pl. m.myinit
  • 2 pl. f.myinimt
  • aoriste (futur)
  • 1 pl.ad nemyini
  • 2 pl. m.ad temyinim
  • 2 pl. f.ad temyinimt
  • 3 pl. m.ad myinin
  • 3 pl. f.ad myinint
  • prétérit
  • 1 pl.nemyenna
  • 2 pl. m.temyennam
  • 2 pl. f.temyennamt
  • 3 pl. m.myennan
  • 3 pl. f.myennant
  • prétérit négatif
  • 1 pl.ur nemyenna ara
  • 2 pl. m.ur temyennam ara
  • 2 pl. f.ur temyennamt ara
  • 3 pl. m.ur myennan ara
  • 3 pl. f.ur myennant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemyinin ; ara imyinin
  • participe du prétérit (positif)
  • yemyennan ; imyennan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemyenna ara

ttemyeqqaret

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 pl. m.ttemyeqqaret
  • 2 pl. f.ttemyeqqaremt
  • aoriste intensif
  • 1 pl.nettemyeqqar
  • 2 pl. m.tettemyeqqarem
  • 2 pl. f.tettemyeqqaremt
  • 3 pl. m.ttemyeqqaren
  • 3 pl. f.ttemyeqqarent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemyeqqaren ; ittemyeqqaren
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemyeqqar ara

ttemyinit

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 pl. m.ttemyinit
  • 2 pl. f.ttemyinimt
  • aoriste intensif
  • 1 pl.nettemyini
  • 2 pl. m.tettemyinim
  • 2 pl. f.tettemyinimt
  • 3 pl. m.ttemyinin
  • 3 pl. f.ttemyinint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemyinin ; ittemyinin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemyini ara