s tmaziɣt
nous écrire

mɛiwad
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 pl. m.mɛiwadet
  • 2 pl. f.mɛiwademt
  • aoriste (futur)
  • 1 pl.ad nemɛiwad
  • 2 pl. m.ad temɛiwadem
  • 2 pl. f.ad temɛiwademt
  • 3 pl. m.ad mɛiwaden
  • 3 pl. f.ad mɛiwadent
  • prétérit
  • 1 pl.nemɛawad
  • 2 pl. m.temɛawadem
  • 2 pl. f.temɛawademt
  • 3 pl. m.mɛawaden
  • 3 pl. f.mɛawadent
  • prétérit négatif
  • 1 pl.ur nemɛawad ara
  • 2 pl. m.ur temɛawadem ara
  • 2 pl. f.ur temɛawademt ara
  • 3 pl. m.ur mɛawaden ara
  • 3 pl. f.ur mɛawadent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemɛiwaden ; ara imɛiwaden
  • participe du prétérit (positif)
  • yemɛawaden ; imɛawaden
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemɛawad ara

ttemɛawadet

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 pl. m.ttemɛawadet
  • 2 pl. f.ttemɛawademt
  • aoriste intensif
  • 1 pl.nettemɛawad
  • 2 pl. m.tettemɛawadem
  • 2 pl. f.tettemɛawademt
  • 3 pl. m.ttemɛawaden
  • 3 pl. f.ttemɛawadent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemɛawaden ; ittemɛawaden
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemɛawad ara