s tmaziɣt
nous écrire

myawi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 pl. m.myawit
  • 2 pl. f.myawimt
  • aoriste (futur)
  • 1 pl.ad nemyawi
  • 2 pl. m.ad temyawim
  • 2 pl. f.ad temyawimt
  • 3 pl. m.ad myawin
  • 3 pl. f.ad myawint
  • prétérit
  • 1 pl.nemyewwi
  • 2 pl. m.temyewwim
  • 2 pl. f.temyewwimt
  • 3 pl. m.myewwin
  • 3 pl. f.myewwint
  • prétérit négatif
  • 1 pl.ur nemyewwi ara
  • 2 pl. m.ur temyewwim ara
  • 2 pl. f.ur temyewwimt ara
  • 3 pl. m.ur myewwin ara
  • 3 pl. f.ur myewwint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemyawin ; ara imyawin
  • participe du prétérit (positif)
  • yemyewwin ; imyewwin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemyewwi ara

ttemyawit

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 pl. m.ttemyawit
  • 2 pl. f.ttemyawimt
  • aoriste intensif
  • 1 pl.nettemyawi
  • 2 pl. m.tettemyawim
  • 2 pl. f.tettemyawimt
  • 3 pl. m.ttemyawin
  • 3 pl. f.ttemyawint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemyawin ; ittemyawin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemyawi ara