s tmaziɣt
nous écrire

muqel
imprimer

regarder
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.muqel
  • 2 pl. m.muqlet
  • 2 pl. f.muqlemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad muqleɣ
  • 2 si.ad tmuqleḍ
  • 3 si. m.ad imuqel
  • 3 si. f.ad tmuqel
  • 1 pl.ad nmuqel
  • 2 pl. m.ad tmuqlem
  • 2 pl. f.ad tmuqlemt
  • 3 pl. m.ad muqlen
  • 3 pl. f.ad muqlent
  • prétérit
  • 1 si.muqleɣ
  • 2 si.tmuqleḍ
  • 3 si. m.imuqel
  • 3 si. f.tmuqel
  • 1 pl.nmuqel
  • 2 pl. m.tmuqlem
  • 2 pl. f.tmuqlemt
  • 3 pl. m.muqlen
  • 3 pl. f.muqlent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur muqleɣ ara
  • 2 si.ur tmuqleḍ ara
  • 3 si. m.ur imuqel ara
  • 3 si. f.ur tmuqel ara
  • 1 pl.ur nmuqel ara
  • 2 pl. m.ur tmuqlem ara
  • 2 pl. f.ur tmuqlemt ara
  • 3 pl. m.ur muqlen ara
  • 3 pl. f.ur muqlent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara imuqlen
  • participe du prétérit (positif)
  • imuqlen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nmuqel ara

ttmuqul

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttmuqul
  • 2 pl. m.ttmuqulet
  • 2 pl. f.ttmuqulemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttmuquleɣ
  • 2 si.tettmuquleḍ
  • 3 si. m.yettmuqul ; ittmuqul
  • 3 si. f.tettmuqul
  • 1 pl.nettmuqul
  • 2 pl. m.tettmuqulem
  • 2 pl. f.tettmuqulemt
  • 3 pl. m.ttmuqulen
  • 3 pl. f.ttmuqulent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettmuqulen ; ittmuqulen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettmuqul ara