s tmaziɣt
nous écrire

mmensu 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mmensu
  • 2 pl. m.mmensut
  • 2 pl. f.mmensumt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mmensuɣ
  • 2 si.ad temmensuḍ
  • 3 si. m.ad yemmensu ; ad immensu
  • 3 si. f.ad temmensu
  • 1 pl.ad nemmensu
  • 2 pl. m.ad temmensum
  • 2 pl. f.ad temmensumt
  • 3 pl. m.ad mmensun
  • 3 pl. f.ad mmensunt
  • prétérit
  • 1 si.mmensuɣ
  • 2 si.temmensuḍ
  • 3 si. m.yemmensu ; immensu
  • 3 si. f.temmensu
  • 1 pl.nemmensu
  • 2 pl. m.temmensum
  • 2 pl. f.temmensumt
  • 3 pl. m.mmensun
  • 3 pl. f.mmensunt
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mmensuɣ ara
  • 2 si.ur temmensuḍ ara
  • 3 si. m.ur yemmensu ara ; ur immensu ara
  • 3 si. f.ur temmensu ara
  • 1 pl.ur nemmensu ara
  • 2 pl. m.ur temmensum ara
  • 2 pl. f.ur temmensumt ara
  • 3 pl. m.ur mmensun ara
  • 3 pl. f.ur mmensunt ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemmensun ; ara immensun
  • participe du prétérit (positif)
  • yemmensun ; immensun
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemmensu ara

ttmensu

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttmensu
  • 2 pl. m.ttmensut
  • 2 pl. f.ttmensumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttmensuɣ
  • 2 si.tettmensuḍ
  • 3 si. m.yettmensu ; ittmensu
  • 3 si. f.tettmensu
  • 1 pl.nettmensu
  • 2 pl. m.tettmensum
  • 2 pl. f.tettmensumt
  • 3 pl. m.ttmensun
  • 3 pl. f.ttmensunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettmensun ; ittmensun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettmensu ara

ttmensi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttmensi
  • 2 pl. m.ttmensit
  • 2 pl. f.ttmensimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttmensiɣ
  • 2 si.tettmensiḍ
  • 3 si. m.yettmensi ; ittmensi
  • 3 si. f.tettmensi
  • 1 pl.nettmensi
  • 2 pl. m.tettmensim
  • 2 pl. f.tettmensimt
  • 3 pl. m.ttmensin
  • 3 pl. f.ttmensint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettmensin ; ittmensin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettmensi ara