s tmaziɣt
nous écrire

mqalac 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mqalac
  • 2 pl. m.mqalacet
  • 2 pl. f.mqalacemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mqalaceɣ
  • 2 si.ad temqalaceḍ
  • 3 si. m.ad yemqalac ; ad imqalac
  • 3 si. f.ad temqalac
  • 1 pl.ad nemqalac
  • 2 pl. m.ad temqalacem
  • 2 pl. f.ad temqalacemt
  • 3 pl. m.ad mqalacen
  • 3 pl. f.ad mqalacent
  • prétérit
  • 1 si.mqalaceɣ
  • 2 si.temqalaceḍ
  • 3 si. m.yemqalac ; imqalac
  • 3 si. f.temqalac
  • 1 pl.nemqalac
  • 2 pl. m.temqalacem
  • 2 pl. f.temqalacemt
  • 3 pl. m.mqalacen
  • 3 pl. f.mqalacent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mqalaceɣ ara
  • 2 si.ur temqalaceḍ ara
  • 3 si. m.ur yemqalac ara ; ur imqalac ara
  • 3 si. f.ur temqalac ara
  • 1 pl.ur nemqalac ara
  • 2 pl. m.ur temqalacem ara
  • 2 pl. f.ur temqalacemt ara
  • 3 pl. m.ur mqalacen ara
  • 3 pl. f.ur mqalacent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemqalacen ; ara imqalacen
  • participe du prétérit (positif)
  • yemqalacen ; imqalacen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemqalac ara

ttemqalac

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemqalac
  • 2 pl. m.ttemqalacet
  • 2 pl. f.ttemqalacemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemqalaceɣ
  • 2 si.tettemqalaceḍ
  • 3 si. m.yettemqalac ; ittemqalac
  • 3 si. f.tettemqalac
  • 1 pl.nettemqalac
  • 2 pl. m.tettemqalacem
  • 2 pl. f.tettemqalacemt
  • 3 pl. m.ttemqalacen
  • 3 pl. f.ttemqalacent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemqalacen ; ittemqalacen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemqalac ara