s tmaziɣt
nous écrire

mmuclell
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mmuclell
  • 2 pl. m.mmuclellet
  • 2 pl. f.mmuclellemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mmuclelleɣ
  • 2 si.ad temmuclelleḍ
  • 3 si. m.ad yemmuclell ; ad immuclell
  • 3 si. f.ad temmuclell
  • 1 pl.ad nemmuclell
  • 2 pl. m.ad temmuclellem
  • 2 pl. f.ad temmuclellemt
  • 3 pl. m.ad mmuclellen
  • 3 pl. f.ad mmuclellent
  • prétérit
  • 1 si.mmuclelleɣ
  • 2 si.temmuclelleḍ
  • 3 si. m.yemmuclell ; immuclell
  • 3 si. f.temmuclell
  • 1 pl.nemmuclell
  • 2 pl. m.temmuclellem
  • 2 pl. f.temmuclellemt
  • 3 pl. m.mmuclellen
  • 3 pl. f.mmuclellent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mmuclelleɣ ara
  • 2 si.ur temmuclelleḍ ara
  • 3 si. m.ur yemmuclell ara ; ur immuclell ara
  • 3 si. f.ur temmuclell ara
  • 1 pl.ur nemmuclell ara
  • 2 pl. m.ur temmuclellem ara
  • 2 pl. f.ur temmuclellemt ara
  • 3 pl. m.ur mmuclellen ara
  • 3 pl. f.ur mmuclellent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemmuclellen ; ara immuclellen
  • participe du prétérit (positif)
  • yemmuclellen ; immuclellen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemmuclell ara

ttmuclul

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttmuclul
  • 2 pl. m.ttmuclulet
  • 2 pl. f.ttmuclulemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttmucluleɣ
  • 2 si.tettmucluleḍ
  • 3 si. m.yettmuclul ; ittmuclul
  • 3 si. f.tettmuclul
  • 1 pl.nettmuclul
  • 2 pl. m.tettmuclulem
  • 2 pl. f.tettmuclulemt
  • 3 pl. m.ttmuclulen
  • 3 pl. f.ttmuclulent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettmuclulen ; ittmuclulen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettmuclul ara