s tmaziɣt
nous écrire

mlilrencontrer ; se rencontrer

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mlil
  • 2 pl. m.mlilet
  • 2 pl. f.mlilemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mlileɣ
  • 2 si.ad temlileḍ
  • 3 si. m.ad yemlil ; ad imlil
  • 3 si. f.ad temlil
  • 1 pl.ad nemlil
  • 2 pl. m.ad temlilem
  • 2 pl. f.ad temlilemt
  • 3 pl. m.ad mlilen
  • 3 pl. f.ad mlilent
  • prétérit
  • 1 si.mlaleɣ
  • 2 si.temlaleḍ
  • 3 si. m.yemlal ; imlal
  • 3 si. f.temlal
  • 1 pl.nemlal
  • 2 pl. m.temlalem
  • 2 pl. f.temlalemt
  • 3 pl. m.mlalen
  • 3 pl. f.mlalent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mlaleɣ ara
  • 2 si.ur temlaleḍ ara
  • 3 si. m.ur yemlal ara ; ur imlal ara
  • 3 si. f.ur temlal ara
  • 1 pl.ur nemlal ara
  • 2 pl. m.ur temlalem ara
  • 2 pl. f.ur temlalemt ara
  • 3 pl. m.ur mlalen ara
  • 3 pl. f.ur mlalent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemlilen ; ara imlilen
  • participe du prétérit (positif)
  • yemlalen ; imlalen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemlal ara

ttemlil

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemlil
  • 2 pl. m.ttemlilet
  • 2 pl. f.ttemlilemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemlileɣ
  • 2 si.tettemlileḍ
  • 3 si. m.yettemlil ; ittemlil
  • 3 si. f.tettemlil
  • 1 pl.nettemlil
  • 2 pl. m.tettemlilem
  • 2 pl. f.tettemlilemt
  • 3 pl. m.ttemlilen
  • 3 pl. f.ttemlilent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemlilen ; ittemlilen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemlil ara

ttemlili

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemlili
  • 2 pl. m.ttemlilit
  • 2 pl. f.ttemlilimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemliliɣ
  • 2 si.tettemliliḍ
  • 3 si. m.yettemlili ; ittemlili
  • 3 si. f.tettemlili
  • 1 pl.nettemlili
  • 2 pl. m.tettemlilim
  • 2 pl. f.tettemlilimt
  • 3 pl. m.ttemlilin
  • 3 pl. f.ttemlilint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemlilin ; ittemlilin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemlili ara