s tmaziɣt
nous écrire

aha 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.aha
  • 2 pl. m.ahat
  • 2 pl. f.ahamt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad ahaɣ
  • 2 si.ad tahaḍ
  • 3 si. m.ad yaha
  • 3 si. f.ad taha
  • 1 pl.ad naha
  • 2 pl. m.ad taham
  • 2 pl. f.ad tahamt
  • 3 pl. m.ad ahan
  • 3 pl. f.ad ahant
  • prétérit
  • 1 si.uhaɣ
  • 2 si.tuhaḍ
  • 3 si. m.yuha
  • 3 si. f.tuha
  • 1 pl.nuha
  • 2 pl. m.tuham
  • 2 pl. f.tuhamt
  • 3 pl. m.uhan
  • 3 pl. f.uhant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur uhaɣ ara
  • 2 si.ur tuhaḍ ara
  • 3 si. m.ur yuha ara
  • 3 si. f.ur tuha ara
  • 1 pl.ur nuha ara
  • 2 pl. m.ur tuham ara
  • 2 pl. f.ur tuhamt ara
  • 3 pl. m.ur uhan ara
  • 3 pl. f.ur uhant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yahan
  • participe du prétérit (positif)
  • yuhan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nuha ara

ttaha

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttaha
  • 2 pl. m.ttahat
  • 2 pl. f.ttahamt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttahaɣ
  • 2 si.tettahaḍ
  • 3 si. m.yettaha ; ittaha
  • 3 si. f.tettaha
  • 1 pl.nettaha
  • 2 pl. m.tettaham
  • 2 pl. f.tettahamt
  • 3 pl. m.ttahan
  • 3 pl. f.ttahant
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettahan ; ittahan
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettaha ara